2023/01/26

1. Uluslararası İstanbul Çay Festivali 30 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında Haydarpaşa Garı’nda Marmara Babil Event Organizatörlüğünde gerçekleşecek.

istanbul-cay-festivali-kiz-kulesi-cay

Dışarıda yağmur vuruyor pencereye. Dizlerimde battaniye, kucağımda yavru bir kedi… En sevdiğim roman elimde. Bir de ince belli bardakta tavşan kanı bir çay oluverse… Kahvenin kırk yıllık hatırı vardır, edebiyata da pek yakışır ama çay ve kitap ikilisinin yeri de ayrıdır bence. İşte bu güzel ikilinin onuruna yakışan hem de çok güzel, bir o kadar da tarihi bir mekanda düzenlenen bir festival bekliyor bizi bu sonbaharda: 1. Uluslararası İstanbul Çay Festivali! Karaköy vapurunun düdüğü uzaktan selam çakarken, al kitabını koltuğunun altına Haydarpaşa Garı’nın tarihi ve büyülü atmosferindeki bu festivale sen de katıl! Kitap okumanın bahanesi olmaz ama demli sıcacık bir bardak çaya biraz edebiyat iyi yaraşır gibi. Ayrıca festival boyunca farklı ülkelerin çaylarının tadına bakabilir, çay hakkında merak ettiklerini öğrenebilir; çeşitli yarışma ve konserlere de katılabilirsin.

çay festivali

“Çay’ın arası kalabalıkla iyi fikriyle; “çay” deyip geçemeyenlerle İstanbul Çay Festivalinde buluşuyoruz.
Tiryakisinin çay içmenin hakkını vereceği, üreticisinden en kusursuz halini tadabileceği, meraklısının farklı kültürlere ait yeni tatlar keşfedeceği bu festivalde çay başrolde.
Fonda kaliteli müzik ile çayın hikayesini dinlerken farklı sunumlarıyla tanışabileceğiniz, doğanın şifalı tariflerini öğrenebileceğiniz workshoplar, farklı sanatsal aktiviteler ve sürprizlerle festival tadında bir gün çay severleri bekliyor.” tanıtım yazısıyla heyecanlandırıyor bizi çay festivalinin organizasyonunu üstlenen Babil Event Organizatörlüğü. Heyecanla bekliyoruz o halde. Ayrıntılı bilgi için cayfestivali.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

biz çayın yalnızlığa iyi gelen tarafını da severiz…

Oğuz Atay

Çaydan bu kadar söz açmışken çay tutkunlarının okumadan geçemeyeceği on kitabı da bu bahaneyle sizin için listeledik. Herkese iyi okumalar! Ben izninizle çay demlemeye gidiyorum.

Çay Tutkunlarının Okuması Gereken 10 Kitap

Sevgi Ekicigil

sevgiekicigil.comYorum Yapmasam Olmaz :)