113 YILLIK SHERLOCK HOLMES HİKAYESİ BULUNDU

Sir Arthur Conan Doyle’un yarattığı ve dünya polisiye edebiyatının en önemli kişiliklerinden biri olan Britanyalı dedektif Sherlock Holmes’in yeni bir hikayesi bulundu.

Sir Arthur Conan Doyle tarafından İskoçya’nın Selkirt kentinde yazılmış olan ‘Sherlock Homes: Discovering the Border Burghs and, by deduction, the Brig Bazaar’ başlıklı 2,5 sayfalık kısa hikâyenin, Walter Elliot’un (80) evinin çatı katından bulunduğu belirtildi. Bu kitabın yeni bir Sherlock Holmes hikayesi olduğu ve tüm dünyada büyük bir heyecan yarattığı belirtiliyor.

sherlock-holmesin-yeni-hikayesi-2 Walter-Elliot-sherlock-holmes-yeni-kitabi sherlock-holmesin-yeni-hikayesi

Walter Elliot, hikâyenin yer aldığı 113 yıllık kitapçığı 50 yıl kadar önce bir arkadaşından aldığını söyledi. ‘Book o’ the Brig’ başlıklı 48 sayfalık kitapçığın 1902 yılında Selkirk kentine yeni bir köprü yapılması için düzenlenen yardım kampanyası kapsamında basıldığı ve yerel halkın kaleme aldığı kısa hikâyeleri içerdiği belirtildi. Selkirk şehrini çok seven Doyle’un da kitapçık için kısa bir hikâye yazmayı kabul ettiği belirtildi. İngiliz edebiyatı uzmanları hikâyenin Doyle’a ait olduğunu doğruladı.
Yorum Yapmasam Olmaz :)