13. AKBANK KISA FİLM FESTİVALİ BAŞLADI

13. Akbank Kısa Film Festivali başladı!

13. Akbank Kısa Film Festivali bugün (13 Mart 2017) başladı. 23 Mart’a kadar sürecek ve Türkiye’nin en önemli kısa film etkinliklerinden olan Akbank Kısa Film Festivali, 10 gün boyunca izleyicilerle buluşacak.

  

23 Mart’a kadar sürecek ve Türkiye’nin en önemli kısa film etkinliklerinden olan Akbank Kısa Film Festivali, bu yıl 13. kez düzenleniyor. Festival 10 gün boyunca yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları, söyleşileri ve yarışmalı bölümlerinin yer aldığı bir program sunuyor.

13. Akbank Kısa Film Festivali, bu yıl ilk kez açılan ‘Forum’ bölümüyle kısa filmlerin senaryo aşamasından desteklenmesi ve proje geliştirmeye yönelik eğitimler düzenlemeyi hedefliyor. 52 ülkeden toplam 1.055 kısa filmin başvurduğu 13. Akbank Kısa Film Festivali’nde 37 ülkeden toplam 101 film izleyiciyle buluşuyor.

Festivalde bu yıl Abbas Kiarostami sinemasına yer veriliyor. Seifollah Samadian, Tayfun Pirselimoğlu, Aslı Özge, Krakow Film Festivali Direktörü Krzysztof Gierat,  István Kovács ve Andrei Gruzsniczki, Esther Wouda, Umut Sakallıoğlu, Deniz Erdem, Semra Güzel Korver, Şerife Aydın Terler ve daha birçok isim festivalin bu yılki konukları arasında yer alıyor. Festivalin ayrıntılı programına buradan ulaşabilirsiniz.

Etkinliklerin ücretsiz olduğu festivalde katılımcı sayısı sınırlı olacaktır. Bu yüzden davetiyeleri etkinliğin yapılacağı günde etkinlikten 1 saat önce Akbank Sanat gişesinden temin etmeniz gerekecektir.

Yorum Yapmasam Olmaz :)