2023/05/30

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen Filmekimi, bu yıl 13. kez sinemaseverlerle buluşuyor. 11-17 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan festivalin sponsorluğunu bu yıl da Vodafone Freezone üstlenecek.

filmekimi-2014

2011 yılından beri sinema coşkusunu İstanbul dışına taşımaya başlayan Filmekimi bu yıl da Ankara, İzmir, Bursa, Diyarbakır, Urfa ve Trabzon’a uğrayacak. Filmekimi, 10-12 Ekim tarihleri arasında Ankara Büyülü Fener Kızılay Sineması’nda, 15-19 Ekim tarihleri arasında İzmir Karaca Sineması’nda, 17-19 Ekim tarihleri arasında Bursa Cinetech Korupark Sinemalarında, 24-26 Ekim tarihleri arasında Urfa Emek Sineması’nda, 31 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Trabzon Lara Sinemalarında, 2-9 Kasım tarihleri arasında Gaziantep’te Zeugma Film Festivali ve Kırkayak Kültür Merkezi işbirliğinde yapılacak olan gösterimler bünyesinde gerçekleştirilecek. İstanbul’daki film gösterimlerine bu yıl, son yıllarda olduğu gibi Atlas, Beyoğlu ve Nişantaşı Citylife City’s sinemalarının yanı sıra Kadıköy Rexx Sineması da ev sahipliği yapacak.

Yeni sinema sezonunun habercisi olan Filmekimi’nin 13’üncüsünde prömiyerini Sundance, Berlin, Cannes, Venedik gibi saygın festivallerde yapan Godard, Cronenberg, Leigh, Loach ve Sissako gibi ustaların son yapıtlarının da aralarında bulunduğu 43 film, sinemaseverlerin beğenisine sunulacak. İlk kez düzenlendiği 2002 yılından bu yana İstanbullu sinemaseverlerden büyük ilgi gören Filmekimi, geçen yıl 47 bin izleyiciyle buluşmuş, salonlardaki doluluk oranı %99’a ulaşmıştı. Filmekimi’nin İstanbul gösterimlerinin biletleri, 27 Eylül Cumartesi günü 10.30’dan itibaren, Biletix satış noktaları, Biletix internet sitesi (biletix.com), Biletix çağrı merkezi (0216 556 98 00) ile Atlas ve Rexx sinemalarında kurulacak gişelerden satın alınabilecek.

Ankara, İzmir, Bursa, Diyarbakır, Urfa ve Trabzon’da gösterimlerinin biletleri ayrıca gösterimler başlamadan bir hafta önce sinemalarda kurulacak gişelerden temin edilebilecek.

13. Filmekimi’nin sponsoru Vodafone FreeZone, sinema kampanyasını Filmekimi’nde de sürdürecek. Vodafone FreeZone’lu sinemaseverler, Filmekimi’nde bir bilet aldıklarında aynı seans için bir bilet de hediye kazanacaklar. Ayrıntılı bilgiye vodafonefreezone.com internet sitesinde ulaşmak mümkün.

Filmekimi gösterimleri geçen yıllarda olduğu gibi11.00, 13.30, 16.00, 19.00 ve 21.30’da yapılacak.

Filmekimi broşürleri İstanbul’da Atlas, Beyoğlu, Nişantaşı Citylife City’s, Kadıköy Rexx sinemaları ile İKSV’den temin edilebilir.

Filmekimi’nin medya sponsorluğunu CNBC-e, Hürriyet, Radyo Eksen ve Radikal üstlenecek.

Ayrıntılı bilgi için:

filmekimi.iksv.org

Filmekimi’ni sosyal medyada takip etmek için:

facebook.com/filmekimi

twitter.com/filmekimi2014

instagram/filmekimi

Yorum Yapmasam Olmaz :)