2023/12/03

15. Filmmor Kadın Filmleri Festivali 11 Mart 2017’de İstanbul’da başlıyor. 30 Nisan’a kadar sürecek olan festival 7 ayrı şehirde kadınları misafir edecek.

2003 yılında Kadınlar Sinema Yapıyor diyerek yola çıkan Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 15 yıllık süreçte, 500’ü aşkın filmi, 25 şehirde kadınlarla buluşturdu.

Bugüne kadar dünyanın pek çok yerinden, 100’ü aşkın kadın sinemacıyı konuk eden Filmmor Kadın Filmleri Festivali, “Kadınların Sineması”, “Bedenimiz Bizimdir”, “Kendine Ait Bir Cüzdan”, “Cinsiyetler” gibi başlıklarda film gösterimlerinin yaptı.  Toplu gösterimler, özel bölümler, söyleşiler, forumlar ve atölyeler de on binlerce kadını bir araya getirdi.

15. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali; 11 Mart 2017’de İstanbul’da, Fransız Kültür Merkezi’nde başlayacak. 18 Mart’ta İstanbul’da sona ermesinin ardından Adana, Bodrum, Çanakkale, Giresun, Mersin ve İzmir’de devam edecek. Festival 11 Mart – 30 Nisan arası 7 şehirde kadınları konuk edecek.

15. Filmmor Kadın Filmleri Festivali’ne katılan ziyaretçiler; “Kadınların Sineması”, “Kadınların Sineması-Türkiye”, “Yeryüzünden Edilenler” , “Christine Delphy – Feminist Değilim Ama..” özel bölümleri, “Deepa Mehta – Yeryüzü Sineması” toplu gösteriminin yanısıra 40’ı aşkın filme, atölyelere, forumlara ve söyleşilerle dolu bir organizasyona tanık olacak.

Ayrıntılı bilgiyi Filmmor ‘dan alabilirsiniz.

Yorum Yapmasam Olmaz :)