2023/09/27
Arjantin’de bir yayınevi, kitap okuma hızını artırmak için ilginç bir yöntem geliştirdi. Özel bir teknik kullanarak kitabın bir süre sonra silinmesini sağlayan yayınevi,  bu teknikle hazırladığı ilk kitabı ‘Bekleyemeyen Kitap‘ konseptiyle okuyuculara sundu. 
Latin Amerika öykülerinden oluşan ve ‘Gelecek Bizim Değil’ başlığını taşıyan bu ilginç eser, kitapçılara dağıtımının yapılmasından çok kısa bir süre sonra yok sattı. Uçucu mürekkep kullanılarak hazırlanan kitap, paketinden çıkartıldığı andan itibaren 2 ay geçtikten sonra boş sayfalara dönüşüyor.
Yayınevi kitabın tanıtım videosunda “İlk denemesinde okuyamayanlar bir daha asla okuma şansı bulamayacak” sloganını kullandı. Yayınevinin yaptığı basın duyurusunda yeni konseptin okuyucuları daha hızlı okuma yapmaya motive etmeyi ve yayıncılık dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçladığı belirtildi. Kitaplar ağzı kapalı ve hava almayan bir paket içinde satışa sunuluyor. Paket açıldıktan sonra hava ve güneşle temas eden kitabın yazıları 60 gün içinde tamamen siliniyor.
 

Yorum Yapmasam Olmaz :)