2. SOKAK SANATÇILARI FESTİVALİ

2012 Yılında ilki gerçekleştirilen ve 12 farklı ülkeden gelen sokak sanatçıları Marmara Forum ve Forum İstanbul Alışveriş Merkezleri’nde 17 farklı performans sergilemişti. 7 kez Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Avustralyalı Spacesokak-sanatcilari-festivali1-002 Cowboy, gözkapaklarıyla ağırlık kaldırıp kılıç yutmuş, İspanyalı Fabian Gaete Maurire ise, üç dakika içinde portre çizmişti. Merakla beklenen bir başka gösterisi de, internette izlenme rekorları kıran video-suyla, aynı anda birçok müzik aleti çalan ‘tek kişilik orkestra’ Cigo olmuştu.  Kabiliyetiyle izleyenlere keyifli dakikalar sunan  Cigo, festival ortamını şenlendirmişti. Meksika’dan Avustralya’ya, İsveç’ten İspanya’ya kadar dünyanın dört bir tarafından gelen sokak sanatçılarının iki gün boyunca sergilediği performansları tüm ziyaretçiler ücretsiz izleme fırsatını bulmuştu.

“Uluslararası Sokak Sanatçıları Festivali”nin ikincisi, 18-19 Mayıs tarihlerinde Marmara Forum ve Forum İstanbul Alışveriş Merkezleri’nde gerçekleşecek.

Festival kapsamında dünyanın dört bir yanından en yetenekli sokak sanatçılarını ağırlanacak.

Hulahop ile harikalar yaratanlardan ateşle şov yapanlara, jimnastikle vücudunun sınırlarını zorlayanlardan kuklalara hayat verenlere kadar dünyanın en yetenekli sokak sanatçıları bu festivalde buluşacak.

Dünyanın dört bir tarafından gelen sanatçılar, 2 gün boyunca alışveriş merkezlerinin farklı yerlerinde sergileyecekleri performanslarla ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Yorum Yapmasam Olmaz :)