2023/09/21

Bu sene 2’ncisi düzenlenecek olan Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali ‘Bu Senin Hikayen!’ sloganı ile başlıyor.

2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali 21-25 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olup yerli-yabancı öykücüleri okur severler ile buluşturacak. Bu yılki festivalin onur konuğu ise usta öykücü Hüseyin Su olacak.

Ali Haydar Haksal, Sadık Yalsızuçanlar, Yıldız Ramazanoğlu, Mustafa Çiftçi, Sedat Demir ve Aliye Akan gibi yerli öykücülerin yer alacağı festivalde Rusya, Makedonya, Filistin, Mısır, Bosna-Hersek, Fas, Yunanistan, Suriye, Rusya, Makedonya, Filistin, Mısır, Bosna-Hersek, Fas, Yunanistan, Suriye, Slovakya gibi ülkelerden de yabancı öykücüler katılım gösterecek.

Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu konseri

Zeytinburnu Belediyesince düzenlenen, danışmanlığını Cemal Şakar’ın, genel sanat yönetmenliğini öykücü Aykut Ertuğrul’un yaptığı 2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali, 21 Mart Salı akşamı, saat 19.00’da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek açılış töreni ile başlayacak olup, açılış konuşmasının ardından Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu konseri ile ziyaretçileri eğlendirecek.

Bu yıl ‘Bilgi Evleri Zeytinburnu Öykü Yarışması’nın da düzenleneceği festivale geçen sene de olduğu gibi yoğun bir ilgi bekleniyor.

Yorum Yapmasam Olmaz :)