2023/09/21

1968 yılından beri İngilizce yazılan ya da İngilizceye çevrilerek Britanya’da yayımlanan kitaplara verilen Man Booker Ödülü için uzun aday listesi açıklandı.
2018 yılı itibariyle 50. yılını kutlayacak Man Booker Ödülü’nün uzun aday listesinde Man Booker tarihinin en iyisi seçilen İngiliz Casus’un yazarı Michael Ondaatje’in yeni romanı Warlight’ın yanı sıra bu yıl ilk kez bir grafik roman da yer alıyor.

Her yıl ekim ayında sahibini bulan ve edebiyat dünyasının en saygın ödüllerinden biri olan Man Booker Ödülü için uzun aday listesi açıklandı. 2018 yılı itibariyle 50. yılını kutlayacak olan Man Booker Ödülü’nün uzun aday listesinde Man Booker tarihinin en iyisi seçilen İngiliz Casus’un yazarı Michael Ondaatje’in yeni romanı Warlight’ın yanı sıra bu yıl ilk kez bir grafik roman da yer alıyor. Nick Drnaso imzası taşıyan grafik roman Sabrina, kaybolan ve ardında ipuçları barındıran bir bant kaydı bırakan genç bir kızın öyküsünü anlatıyor.

2018 Man Booker Ödülü için uzun aday listesi şöyle:

  • Snap – Belinda Bauer

  • Washington Black – Esi Edugyan

  • The Water Cure – Sophie Mackintosh

  • The Overstory – Richard Powers

  • Normal People – Sally Rooney

171 kitap başvurusuyla bu yıl bir rekora imza atan Man Booker Ödülü’nün altı romanlık kısa aday listesi eylül ayında belirlenecek ve ödül 16 Ekim’de sahibini bulacak.

Yorum Yapmasam Olmaz :)