2024/04/12

İstanbul Tiyatro Festivali için geri sayım başladı! Bu yıl 22. kez düzenlenecek festival, 17 Kasım – 4 Aralık tarihleri arasında seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Festivalde bu yıl 12 yerli, 12 yabancı olmak üzere 24 tiyatro, dans ve performans topluluğu yer alacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Koç Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş’ın sponsorluğunda düzenlenen 22. İstanbul Tiyatro Festivali bu yıl 17 Kasım – 4 Aralık tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak. Gösterilerin yanı sıra festival boyunca okuma tiyatroları, söyleşiler, film gösterimleri, atölye çalışmaları ve ustalık sınıfları gibi ücretsiz yan etkinlikler de gerçekleştirilecek.

Biletler ana gişe İKSV’den, Moda Sahnesi’nde kurulacak geçici festival gişesinden veya Biletix’ten temin edilebilir.

22. İstanbul Tiyatro Festivali Programı Düzenlenen Özel Bir Gecede Tanıtıldı
5 Eylül Çarşamba akşamı Zorlu PSM Sky Lounge’da düzenlenen özel bir gecede tanıtılan 22. İstanbul Tiyatro Festivali’nin Onur Ödülleri’nden ilki yönetmen ve oyuncu Zeliha Berksoy’a takdim edildi.

 22. İstanbul Tiyatro Festivali’nin ikinci onur ödülü, Robert Lepage’ın, Moskova’nın yenilikçi tiyatrosu Theatre of Nations’la işbirliğinde sahneye koyduğu Hamlet I Collage oyununda, Hamlet’in 11 karakterine can veren, Rusya’nın önde gelen oyuncularından, aynı zamanda Theatre of Nations’ın sanat direktörü Evgeny Mironov’a takdim edilecek. Mironov’a ödülü, 22 Kasım Perşembe akşamı Zorlu PSM Ana Tiyatro’daki gösterinin ardından verilecek.

22. İstanbul Tiyatro Festivali programı için:
Ayrıntılı bilgi için: tiyatro.iksv.org
İstanbul Tiyatro Festivali’ni sosyal medyada takip etmek için:
#tiyatrobirkezyaşanır
#isttiyatrofest
#okuldantiyatroya

Yorum Yapmasam Olmaz :)