2023/05/28

ENKA Kültür Sanat, 30. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları kapsamında yeni haftaya açıkhava sineması ile devam ediyor. Gişenin büyük beğeni toplayan dört iddialı yapımı ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda izleyiciler ile buluşuyor.

ENKA Açıkhava Sineması’nda haftanın ilk konuğu bugün (26 Temmuz) ; başrollerinde Demet Evgar, Engin Günaydın’ın oynadığı ve Ozan Açıktan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu “Aile Arasında” olacak. 


“Aile Arasında”nın Konusu

21 yıllık ilişkileri aynı gün noktalanan nevrotik Fikret ile müzikhol vokalisti Solmaz komik bir tesadüfle tanışır. Solmaz’ın kızı Zeynep, Adanalı sevgilisiyle evlenmeye karar verince her şeyden korkan Fikret, kendini bir anda hayatının rolünü oynarken bulur. Aile arasında olması planlanan nikâh, damadın ailesinin ısrarıyla büyüdükçe büyür. Bu ekip düğün hazırlıkları boyunca silahlı, geleneksel, kebapçı zinciri sahibi Adanalı aileyle anlaşabilecek ve bu düğün bir terslik çıkmadan yapılabilecek midir?

Yönetmen: Ozan Açıktan
Oyuncular: Demet Evgar, Engin Günaydın, Gülse Birsel, Ayta Sözeri, Derya Karadaş, Ünal Yeter, Erdal Özyağcılar, Devrim Yakut, Deniz Hamzaoğlu, Devin Özgür Çınar, Fatih Artman, Su Kutlu, Şevket Çoruh, Erdal Cindoruk, Rıza Akın, Arif Erkin
Tür: Komedi, Aile

31 Temmuz’da ENKA Açıkhava Sineması’nın konuğu; ödüllü yönetmen Paul Thomas Anderson’ın Phantom Thread (Hayalet İplik) filmi olacak. Filmin başrollerini Daniel Day-Lewis, Lesley Manville, Vicky Krieps üstleniyor.


“Hayalet İplik”in Konusu (Phantom Thread)

İngiliz modasının kalbinde yer alan ünlü terzi Reynolds Woodcock ve kız kardeşi Cyril, kendilerine özgü tarzları ile ülkenin önde gelenlerini giydirmektedir. Müzmin bir bekâr olan Woodcock, hayatına giren kadınlarla arkadaşlık etmekte, onlardan ilham almaktadır. Genç, iradeli bir kadın olan Alma Reynolds’ın karşısına çıktığında ise işler değişir. Genç kadın Reynolds’un aklının başından alır ve kısa sürede onun ilham perisi olur. Reynolds’un kontrollü ve düzenli hayatı aşk kapısını çaldığında alt üst olur.

Yönetmen: Paul Thomas Anderson
Oyuncular: Daniel Day-Lewis, Lesley Manville, Vicky Krieps
Tür:  Dram

Yönetmen koltuğunda Kenneth Branagh’ın oturduğu Doğu Ekspresinde Cinayet, haftanın üçüncü konuğu olacak. Penélope Cruz ve Johnny Depp başta olmak üzere birçok usta oyuncunun rol aldığı film; Belçikalı dedektif Hercule Poirot’un trende meydana gelen bir cinayeti çözmeye çalışmasını konu alıyor. Film, 1 Ağustos Çarşamba akşamı saat 21.15’te perdeye yansıtılacak.


“Doğu Ekspresinde Cinayet”in Konusu (Murder on the Orient Express)

Avrupa’ya yapılan hesapsız bir tren yolculuğuyla başlayan hikâye hızla, şimdiye kadar söylenmiş en şık ve en heyecanlı gizemlerden birine dönüşür. En çok satan yazar Agatha Christie’nin “Murder on the Orient Express” adlı romanından uyarlanan filmde, herkesin şüpheli olduğu bir tren üzerinde mahsur kalan on üç yabancının hikayesi anlatılıyor. Bir adam, katil tekrar saldırmadan önce bulmacayı çözmek için zamana karşı yarışmak zorunda.

Yönetmen: Kenneth Branagh
Oyuncular: Penélope Cruz, Johnny Depp, Willem Dafoe, Michelle Pfeiffer, Daisy Ridley
Tür: Gizem

Açıkhava’da haftanın son konuğu, Jennifer Lawrence’ın başrollerinde yer aldığı Kızıl Serçe filmi olacak. 2 Ağustos Perşembe akşamı saat 21.15’te gösterimi yapılacak film, gerilim dolu bir seyir keyfi sunacak.


“Kızıl Şerçe”nin Konusu (Red Sparrow)

Hayatta annesinden ve baleden başka tutkusu olmayan Dominika, geçirdiği bir kaza sonucu baleye veda etmek zorunda kalmıştır. Gelecek planları bir anda tuzla buz olan genç kadın, onun gibi üstün yetenekli gençlere bedenlerini ve zihinlerini bir silah olarak kullanmayı öğreten gizli istihbarat örgütü Sparrow School’a katılır. Zorlu ve sadistik bir eğitimden geçen genç kadın, programın şimdiye kadarki en tehlikeli öğrencisi olur. Dominika şimdi sahip olduğu güçle geçmişiyle yüzleşmeli ve sevdiği herkesin hayatı tehlikedeyken, Dominika’nın güvenebileceği tek kişi olduğunu söyleyen Amerikalı CIA ajanı Nathaniel Nash’le uzlaşma sağlamalıdır.

Yönetmen: Francis Lawrence
Oyuncular: Jennifer Lawrence, Joel Edgerton, Matthias Schoenaerts, Charlotte Rampling, Mary-Louise Parker and Jeremy Irons
Tür: Gerilim, Casusluk

www.enkasanat.org

Yorum Yapmasam Olmaz :)