4.DİYARBAKIR KİTAP FUARI BAŞLIYOR

4-diyarbakir-kitap-fuari14-19 Mayıs 2013 tarihleri arasında TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde 130 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı ile gerçekleştirilecek Diyarbakır 4. Kitap Fuarı kapılarını açmaya hazırlanıyor.

300 yazarın imza günleri ile okuyucuyla buluşacağı fuar da ayrıca konferans, söyleşi, panel, şiir dinletisi gibi farklı kültür etkinlikleri düzenlenecek.

Dünden Bugüne Diyarbakır
Şair ve aynı zamanda Fotoğraf sanatçısı da olan Mehmet Özer’in Diyarbakır Sur Belediyesi ile  Sur içinde yaptığı çalışmalardan oluşan sergi de fuar da ziyaretçilere açılacak. Diyarbakır’ın dünden bugüne öyküsünün anlatılacağı sergiye de yoğun ilgi bekleniyor.

Hasretimden Prangalar Eskittim
Tiyatro Kumpanyası tarafından sahnelenen Diyarbakırlı gazeteci yazar Ahmed Arif’in şiirlerin oluşan “Hasretimden Prangalar Eskittim” ilk kez Diyarbakırlı seyircilerle buluşacak. Oyunculuğu ve yönetmenliğini Kemal Kocatürk’ün üstlendiği oyun TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla 15 Mayıs 2013 Çarşamba akşamı Diyarbakır Şehir Tiyatrosu’nda ücretsiz izlenebilir.

Not: 14-19 Mayıs 2013 tarihleri arasında 10.30-19.30 saatleri arasına açık olan fuara ücretsiz olarak girebilirsiniz.

Yorum Yapmasam Olmaz :)