2023/09/21

Türkiye’deki en saygın ve köklü klasik müzik etkinlikleri arasında yer alan ve İKSV (İstanbul Kültür Sanat Vakfı) tarafından düzenlenen İstanbul Müzik Festivali, bu yıl 46. kez 23 Mayıs – 12 Haziran tarihleri arasında şehrin pek çok tarihi ve kültürel mekanında müzikseverlerle buluşacak.

İstanbul Festivalleri’nin en eskisi olan İstanbul Müzik Festivali, bu yıl Filarmonica della Scala, Amsterdam Sinfonietta, İngiliz Oda Orkestrası, Franz Liszt Oda Orkestrası gibi dünyanın önde gelen orkestraları ile Joyce DiDonato, Mischa Maisky, Grammy Ödüllü piyanist Daniil Trifonov, Renaud Capuçon gibi yıldızları konuk edecek.

http://www.eskimeyenkitaplar.com/wp-content/uploads/2018/03/46-iksv-muzik-festivali-2018

46. İstanbul Müzik Festivali’nin gerçekleşeceği mekanlar:

Aşkenaz Sinagogu, Aya İrini Müzesi, Avusturya Kültür Ofisi, Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall, Babylon, Bomontiada, İş Sanat Konser Salonu, İtalyan Sinagogu, Kapalıçarşı Kalpakçılar Caddesi, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Neve Şalom Sinagogu, Rahmi M. Koç Müzesi, Sen Piyer Kilisesi, Sent Antuan Alt Kilisesi, Sirkeci Garı, Süreyya Operası, St. Georg Kilisesi

Festival biletleri Pazar hariç her gün 10:00 – 18:00 arası İKSV gişeleinden ve Biletix‘ten alınabilir.

Ücretsiz Hafta Sonu Klasikleri Serisi ise tüm İstanbulluları, aileleri ve dostlarıyla cumartesi sabahlarına keyifli bir başlangıç yapmaya davet ediyor.

#ailebaglari

Konserler, konsere doğru etkinlikleri ve çocuk atölyeleri dahil tüm program için: http://muzik.iksv.org/tr 
Yorum Yapmasam Olmaz :)