AÇIK STÜDYO GÜNLERİ BAŞLIYOOR!

acik-studyo-gunleri-2014Açık Stüdyo Günleri nedir?

Açık Stüdyo Günleri, görsel sanatçı, tasarımcı, illüstratör, graffitici, performans sanatçıları tarafından yürütülen alanlar ve aynı zamanda diğer ticari olmayan bağımsız sanat alanlarını barındıran bir birlikteliğin paylaşımıdır.

Açık Stüdyo Günleri’nde sanatçılar galeriye ihtiyaç duymaksızın kendi eserlerini meraklı bir izleyici kitlesi ile paylaşma fırsatı bulur. 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde sanatçılar, kendi ev, atölye ve alanlarını açarak ziyaretçilerini davet ederler. Ziyaretçiler ise harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine rahatlıkla ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olma olanağı bulacaklardır.

Sanatı sergilemek ve günümüz sanatı için önemli unsurlardan biri olan networking için alternatif bir yapı mantalitesi sunan Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda sanatın herkese erişimine olanak sağlar. Kendiniz yapın, kendiniz sergileyin!

Açık Stüdyo Günleri, Juliane Saupe ve Deniz Beşer tarafından koordine edilen sponsoru olmayan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Açık Stüdyo Günleri 2014 Açık Stüdyo Günleri’nin ilki 27 ve 28 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

1 Eylül 2014: Başvuru için son tarih

20 Eylül 2014: Hazırlık Toplantısı

27 Eylül 2014: Açık Stüdyo; 15:00-21:00 arası (Cumartesi)

28 Eylül 2014: Açık Stüdyo; 15:00-21:00 arası (Pazar)

28 Eylül 2014: After Party; 22:00 – 02:00

1 Ekim 2014: Değerlendirme Toplantısı

Kimler başvurabilir?

Beyoğlu, Cihangir, Galata, Karaköy, Talimhane, Tophane, Tarlabaşı, Taksim, Kurtuluş, Harbiye ve Teşvikiye bölgesinde kendi ev, atölye ve alanına sahip olan tüm görsel sanatçı, tasarımcı, illüstratör, graffitici, performans sanatçıları ve bağımsız sanat alanları organizasyona başvurulabilir.

Nasıl başvurulur?

Açık Stüdyo Günleri’nin web sitesi, http://openstudiodays.berta.me/ Facebook ve Twitter sayfalarında bulunan veya size e-mail ile gönderilen başvuru dosyasını doldurup 10 adet eser örneğini ve 3 adet mekan fotoğrafi ekleyerek yada web siteninizin linkini başvuru dosyasına ekleyerek organizasyona başvurabilirsiniz.

Neleri dikkate almalısınız?

Eylül ayı içerisinde pr çalışmalarında kullanılmak üzere olan Açık Stüdyo Günleri harita, broşür, el ilanı, poster ve rozetleri masraflarını karşılamak amacıyla katılım payı 20 TL olarak belirlenmiştir.

Organizasyonda yer alan her katılımcı kendi alanından sorumludur. Açık Stüdyo Günleri, bu bağlamda eserlerin güvenliği açısından ve ziyaretçi kaynaklı oluşabilecek herhangi bir probleme dair sorumluluk üstlenmemektedir. Bu açıdan her katılımcı, kendi eserlerinin ve kişisel eşyalarının güvenliğini sağlama insiyatifinde bulunmalıdır.

Ayrıca katılımcıların etkinlik süresince gerek fotoğraf gerekse video ile atölyelerindeki gelişmeleri bizlere iletmeleri Açık Stüdyo Günleri’nin sosyal medya ve basın bültenleri üzerinden duyurulması açısından oldukça önemlidir.

Yorum Yapmasam Olmaz :)