2023/09/26

Ahmet Ümit’in librettosunu kaleme aldığı “Ninatta” operası, dünya prömiyerini 2 Aralık Cumartesi akşamı saat 20.00’de İstanbul’da Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda gerçekleştirecek.

Ninatta’nın ilk temsilinin yapılacağı gün Ahmet Ümit bu hikayenin librettoya dönüşme sürecini anlatmak üzere Kadıköy’e misafir oluyor.

Ahmet Ümit “Ninatta”nın librettoya dönüşme sürecini, Kadıköy Belediyesi Tarih Sanat ve Edebiyat Kütüphanesi’nde yapacağı bir söyleşi ile anlatacak.

Ahmet Ümit’in ‘Ninatta’nın Bileziği’ kitabından uyarlanan “Ninatta” operası, İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nce İstanbul’da Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda seyirci ile buluşacak.

Genç besteci Evrim Demirel’in bestelediği “Ninatta” operası, İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) tarafından rejisör Mehmet Ergüven yönetiminde koro şefi Paolo Villa eşliğinde sahnelenecek.

Ninatta, 3400 yıl önce savaş sırasında Ninatta ile Komutan Nuvanza arasında yaşanan büyük aşk hikâyesini anlatıyor.

Kadıköy Belediyesi Tarih Sanat ve Edebiyat Kütüphanesi (TESAK)’ta Cumartesi Söyleşileri kapsamında gerçekleşecek “Ahmet Ümit Yeni Türk Operası Ninatta’yı Anlatıyor” başlıklı söyleşide usta yazar kitabın librettoya dönüşme sürecini anlatacak.

2 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’te gerçekleşecek söyleşiye katılım ücretsiz.

Giriş kartlarınızı etkinlik tarihinden bir hafta öncesi itibariyle TESAK Danışma’dan temin edebilirsiniz.

Ninatta Operası’na gitmek isteyenler ise biletleri biletiva‘dan satın alabilir.

06.12.2017 tarihindeki Ninatta Operası’ndan ;

 

 

Yorum Yapmasam Olmaz :)