2023/02/03

ankara-mamak-kent-tiyatrosuAnkara – Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu, haziran ayı içerisinde her cumartesi Anton Çehov’un iki oyununu sahneliyor. 

İkisi de komedi tarzında olan oyunlardan ilki ‘Ayı’ isimli oyun. Oyunda, Bayan Elena Ivanovna Popova ile alacaklı olarak kapıya dayanan Grigori Smirnov arasındaki diyaloglardan oluşuyor ve Smirnov’un kendisini ayıya benzeten Bayan Elena’ya düelloları esnasında âşık olmasıyla ortaya çıkan komik durum anlatılıyor.

Kent Tiyatrosu’nun sahnelediği bir diğer oyun da ‘Bir Evlenme Teklifi’ adlı oyun. Natalia’ya evlenme teklifi etmek üzere olan Lomov, evlenme teklifi esnasında kendisini bir türlü içinden çıkamadığı birbirinden alakasız hikayeleri anlatırken bulmasını konu alıyor.

TEMMUZ’DA DA PERDE

Ramazan ayında da tiyatroseverlerle buluşak olan Kent Tiyatrosu  Ramazan ayına özel olarak Ahmet Vefik Paşa’nın ‘Meraki’ (Hastalık Hastası) adlı oyununu ve orta oyunu sahneleyecek. Komedi tarzında olacak oyunlarda 15 oyuncu görev alacak. Oyunlar her cumartesi Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde perde diyecek.

Yorum Yapmasam Olmaz :)