2023/01/27

Anneler Günü ne zaman? Hangi gün kutlanıyor? Bu pazar Anneler Günü mü? İşte Anneler Günü tarihi, detaylar ve en güzel mesajlar…

Anneler Günü’nün ne zaman olduğu, her yıl mayıs ayı başladığında gündeme gelir. Ülkemizde de büyük bir sevinçle kutlanan Anneler Günü, her yıl Mayıs ayının ikinci haftasının pazar günü kutlanır.

Anneler Günü mayıs ayının ikinci pazar günü gerçekleşecek. 2021 Anneler Günü’nün ne zaman olduğunu merak eden vatandaşlar da net tarih bilgisini Google’da sorguluyor. Peki, Anneler Günü ne zaman kutlanacak? İşte, 2021 Anneler Günü tarihi ile ilgili bilgiler.

EN GÜZEL ANNELER GÜNÜ MESAJLARI

Sevgisi kalbinden taşan, dizlerinde huzuru, göğsünde mutluluğu, kollarında şefkati taşıyan annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Tüm canlılara annelik yapabilme kalbine sahip olan herkesin günü kutlu olsun.

Sevgi ve emeğiyle hayatımızı güzelleştiren tüm annelerin Anneler Günü kutlu olsun.

Üzüntümüzü kendi üzüntüsü bilen ve varlığıyla hayatımıza anlam kazandıran annelerimizin haklarını hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyorum

Anne gökte bir ışık, anne parlak bir yıldız anne yoklukta bir düş, ayda bir yaldız anne tutunulan bir dal, dertlerin garip çizgisi anne gözümdeki yaşların bir virane dizgisi. Anneler günün kutlu olsun canım anam.

Her şeyin en iyisine layık olan annelerimize sevgi ve saygılarımı iletiyor; sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir yaşam temenni ediyorum. Anneler Gününüz kutlu olsun.

‘Cennet annelerin ayaklarının altındadır’ Tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Varlıkları ile Dünya’yı güzelleştiren annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Anne olmak, her dilde her bedende aynıdır… Hayatın her anında yanımızda olan bütün Annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Gecesini gündüzüne katarak, bizlere her türlü fedakarlığı karşılıksız yapan annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Biraz şans, biraz sevgi ve sabır, birer parça zaman, başarı ve memnuniyeti de eklersek malzemelere, hepsini karıştırıp senin için uzun ve dileklerinin gerçekleştiği bir “hayat pastası” yapabiliriz sanırım… Anneler günün kutlu olsun canım annem!

Biricik annem.. Anneler günün kutlu olsun. Her zaman senin küçük bebeğinim..

Hayatımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Dünyada kimseyi seni sevdiğim kadar sevemem, bağlanamam. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

Her şeye değer senin sonsuz sevgin.. Annem…Seni çok arıyorum.. Çok özledim. Anneler günün kutlu olsun biricik meleğim.

Bizleri eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Sevginin, şefkatin, fedakarlığın sembolü, her şeyin en iyisine en güzeline layık olan annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Anneler, karşılıksız sevgi ve sonsuz özverinin simgesi, dünyanın hiçbir değeriyle karşılaştırılamayacak ve yeri hiçbir zaman doldurulamayacak olan hayatımızın en değerli varlıklarıdır. Anneler Günü kutlu olsun.

Benim için her şeye katlanan, her zaman yanımda olan, değeri biçilemeyen dünyanın en güzel annesine.. Anneler günün kutlu olsun Anneciğim.

Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum anne. Çünkü aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum Annem.

Varlığımızı borçlu olduğumuz, sevgi, hoşgörü, merhamet ve özveri kaynağımız değerli annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Sevgisiyse dünyamızı güzelleştiren tüm annelerin Anneler günü kutlu olsun. Mutlu pazarlar!

Seni bir gün değil her canım yandığında, başım sıkıştığında seni çağırıyorum. Sesimi duyan tek insan sensin. Anneler günün kutlu olsun ANNECİĞİM.

Annelerimizi sadece anneler gününde değil, yaşamın her anında sevgi, saygı ve muhabbetle kucaklamalıyız. Tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Anne şefkattir, merhamettir. Cennet onların ayakları altındadır. Tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Gücüme güç, umuduma umut katan annem. Seni çok ama çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun!

Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. Seni çok seviyorum.

Doğduğumuz andan itibaren onlar hayata veda edinceye kadar her zaman yanımızda, arkamızda olan, bizlere her zaman doğruyu gösteren, hakları ödenmeyen, vefakâr annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Penceresiz odamda, ışıkların en nadidesiydin. Akıl hocam, hayat danışmanımdın. Yollar ayrıldı ama kalpler asla. Seni seven yavrun anneler gününü unutmadı. İyi ki varsın annem.

BU YIL ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN?

Anneler Günü’nün 2021’de ne zaman kutlanacağı çok sayıda vatandaş tarafından merak ediliyor. Anneler Günü’nün bu yıl hangi tarihe denk geldiğini merak eden vatandaşlar, mayıs ayının gelmesiyle birlikte konu hakkındaki araştırmalarını yoğunlaştırdı.

Anneler Günü hazırlıkları her yıl olduğu gibi bu yıl da günler öncesinden başladı.

Ülkelere göre kutlama tarihleri değişen bu anlamlı gün, Türkiye’de mayıs ayının ikinci haftasının pazar günü kutlanıyor.

Yani bu yılki Anneler Günü 9 Mayıs’a denk geliyor.

ANNELER GÜNÜ’NÜN TARİHÇESİ

Anneler Günü’nün nereden ortaya çıktığı ile ilgili birçok rivayet bulunmaktadır. Bunlardan en çok konuşulanı ise ABD’nin Virginia eyaletinde ikamet eden öğretmen Anna Jarvis isimli bir kadının, 1905 yılında vefat eden annesi için her yıl kutlama yapmak istemiştir.

Bu kutlama ilk kez, 1908 yılında bir okulda 407 çocuk ve anneleriyle gerçekleşmiştir. Anna’nın bu girişimi, temsilciler meclisi tarafından uygun görülmemiş, resmiyete kavuşturulmamıştı. Anna bu durumu, medya ve politikacıların önde gelen isimlerine paylaşmış, bu çabalar sonunda 1914 yılının ikinci pazarı anneler günü olarak ilan edilmiştir. Bir süre sonra anneler gününün ticarileştiğini gören Anna, davalar açmış fakat hiçbirisini kazanamamıştır.

Öte yandan Anneler günü geleneğinin Antik Yunanların Yunan mitolojisinde de yeri vardır. Bu özel gün Yunan mitolojisinde pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

Yorum Yapmasam Olmaz :)