2023/05/29

Ünlü İtalyan filozof Antonio Negri, 27-28 Nisan tarihinde Bakırköy Belediyesi tarafından Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan Filozoflarla İstanbul’da: ‘Yeni Özgürlük ve Özne Biçimleri’ konferansına onur konuğu olarak katılıyor.

MonoKL Yayınları tarafından 27-28 Nisan 2013 tarihinde düzenlenecek Filozoflarla İstanbul’da: “Yeni Özgürlük ve Özne Biçimleri”konferansına sol çevrelerde büyük fırtınalar koparan İmparatorluk ve Çokluk gibi yapıtların yazarı, “Özgür Kuş’un-Yoksul’un-Çokluk’un”savunucusu dünyaca ünlü İtalyan filozof Antonio Negri onur konuğu olarak katılıyor.

antoni-negri-filozoflarla-istanbulda

Negri’nin onur konuğu olacağı etkinliğe Judith Revel, Marco Assennato, Volkan Çelebi, Ahmet Soysal da konuşmacı olarak katılacak.

Etkinlikte Antonio Negri’nin iki özel sunum yapacağı ve Monokl Yayınları tarafından 4 yeni kitabının da tanıtılacağı, ve kitaplarının imzalanacağı etkinlik iki gün sürecek. Sunumların yanı sıra özel açık oturumlar da gerçekleştirilecek ve izleyicilerin sorularına ağırlık verilecek. Konferansın açık oturum konuları:

1- Kapitalizme Başkaldırının Mantığı ve Mekanizmaları: Felsefenin Yeni Bir Konumuna Doğru?

2- Açık Oturum – Agora [Herkese açık soru cevap, tartışma, paylaşım forumu]

NOT: Konferansın programı, katılımcıların özgeçmiş bilgileri ve konferans için her iki gün gidiş ve dönüş olmak üzere [sabah-akşam] Beşiktaş, Kadıköy ve Bakırköy’den kaldırılacaklar servisler ve konferans merkezine ulaşım güzergahları için http://ozgurluk.monokl.net adresine bakılabilir ya da editor@monokl.net adresi ile temasa geçilebilir. Etkinliğe katılım ücretsiz olup simültane çeviri yapılacaktır.

Yorum Yapmasam Olmaz :)