2023/09/19

bayan-peregrine-in-tuhaf-cocuklariSıradışı ve tuhaf tarzı ile bilinen Amerikalı yönetmen Tim Burton, Ransom Riggs imzalı “Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları” isimli kitabı sinemaya uyarlamayı planlıyor. Bu filmin başrolü için Nişanlısı Helena Bonham Carter’ dan olan oğlu Billy-Ray’in vaftiz babası da  olan ünlü oyuncu Johnny Depp ile de görüşecek olan Tim Burton bu planı şimdiden tüm dünyada heyecan uyandırdı.

Filme çekilmeden önce 34 dile çevrilen  “Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları”  isimli kitap Sayfa6 Yayınları tarafından Türkiye’de piyasaya sunuldu.

Yetimhane Ve Tuhaf Çocuklar
Bayan Peregrine’in gözetiminde Avustralya’da gözlerden uzak bir yetimhanede yaşayan çocuklar, dış dünyadan kopuk kendi normal hayatlarını sürmektedirler. Ancak bu çocukların normal hayatları, dış dünya için kabul edilemeyecek tuhaflıklarla doludur.
Dışarıdan bakan birisine inanılmaz ve bir o kadar da ürkütücü gelen; görünmez olmak, boşlukta bir uçan balonmuşçasına asılı kalmak, ölümcül hastaları tekrar hayata döndürmek aslında yetimhanede günlük rutinin bir parçasıdır. Bayan Peregrine’in gözetiminde kendi hayatlarını sürdüren bu çocukların da kendi dünyalarına özel ve bir o kadar da haklı korkuları vardır…
Öte yandan, 16 yaşındaki Jacop tüm yaşıtları gibi ergenlik sivilceleri, sıkıcı aile toplantıları ve karşı cinsle iletişimsizlik gibi temel sorunlar yaşamaktadır. Çocukluğundan bu yana büyükbabasının anlattığı tuhaf ve korkutucu masalları saymazsak… Jacop, kendisinde olmasını hayal bile edemeyeceği yeteneklerle dolu ama canavarların bir an olsun peşlerini bırakmadığı çocukların öykülerini dinleyerek büyümüştür. Ergenlikle birlikte büyükbabasının bu masallarından da sıkılmaya başlamıştır… Ta ki büyükbabası o masallardakine benzer şekilde öldürülene dek…

Yorum Yapmasam Olmaz :)