2023/09/20

Almanya’nın başkenti Berlin’de bu yıl 14. kez düzenlenecek olan Uluslararası Berlin Edebiyat Festivali 10-21 Eylül 2014 tarihleri arasında İtalya, İzlanda, ABD, İngiltere, Belçika, Pakistan, Kenya, Polonya, İspanya, Çin, Kanada, Avustralya, Macaristan gibi pek çok ülkeden edebiyatçıya kapılarını açacak. Berlin’de bulunan  “Haus der Berliner Festspiele”  adlı tiyatro salonunda gerçekleşecek olan festivalde “Çocuk ve Genç Edebiyatı” adlı özel bir etkinlik programı da yer alıyor.

14-uluslararasi-berlin-edebiyat-festivali

10 gün boyunca sürecek etkinlikler boyunca pek çok ülkenin yazar ve edebiyatçıları konuşmalar düzenleyecek. Bu etkinlikler çerçevesinde Türkiye’den katılımcılar da edebiyatseverlerle buluşacak.

ece-temelkuran18 Eylül 2014  Perşembe günü Neukölln’de bulunan Şehitlik Camii’nde Cemâlnur Sargut, Sufilik üzerine yazdığı yazısını okuyucularla paylaşırken onların Sufilik hakkındaki sorularını da cevaplandıracak.

20 Eylül 2014 Cumartesi günü ise Ece Temelkuran’ın “Düğümlere Üfleyen Kadınlar” adlı kitabı masaya yatırılacak ve derinlemesine tartışılacak.

Festival hakkında daha geniş çaplı bilgi edinmek isteyenler festivalin resmi internet sitesine http://www.literaturfestival.com adresinden ulaşabilirler.

Berlin’de yaşayan ya da yolu Berlin’den geçen edebiyatseverler biletlerini internet üzerinden şimdiden alabilirler: http://www.berlinerfestspiele.de/de/aktuell/festivals/specials/internationales_literaturfestival_berlin/aktuell_ilb/start.php

berlin edebiyat festivali

Yorum Yapmasam Olmaz :)