2023/01/28

Bu sene ikincisi düzenlenen Beylikdüzü Sahaf Festivali “Barış ve Sevgi Buluşmaları” kapsamında kitapseverlere kapılarını açtı.

Her sene 30 Ağustos – 9 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ve bu yıl beşincisi yapılan “Barış ve Sevgi Buluşmaları”nın bir parçası olan Beylikdüzü Sahaf Festivali, kitapseverlere ikinci kez merhaba diyor. Beylikdüzü’ndeki Cumhuriyet Caddesi’nde üçü plakçı olmak üzere, Ankara ve İzmir’den gelenler dâhil toplam otuz altı sahaf stant açmış durumda. Sahaf Festivali her gün iki kitap mezatına, çok kıymetli isimlerin katıldığı söyleşilere ev sahipliği yaparken on binlerce kitap, dergi, efemera, belge, Osmanlıca kitap ve dergiler kitapseverlerle buluşuyor.

Her gün iki listesiz mezatla okurlar çok özel kitaplara uygun fiyatlarla ulaşabilecek ve o esnada yapılan kitâbiyât sohbetlerine de katılabilecekler.

Her akşam saat 17.00’de ise sahaf söyleşileri var. Hakan Günday’dan Sevin Okyay’a, Mehmet Ö. Alkan’dan Emin Nedret İşli’ye pek çok ismin katılacağı söyleşilerde edebiyat sohbetleri yapılacak.

Her gün 12.00’den gece 23.00’e dek açık olacak olan sahaf festivali kitapseverleri ağırlamaya devam ediyor.

Yorum Yapmasam Olmaz :)