BEYOĞLU’NDA EDEBİYAT VAR

Yapı Kredi Kültür Merkezi “Beyoğlu Edebiyat Matineleri” kapsamındaki edebiyat söyleşilerine Demir Özlü ile devam ediyor.

27 Mart Çarşamba günü, saat 18.30’da, Yapı Kredi Kültür Merkezi’nin düzenlediği  “Beyoğlu Edebiyat Matineleri” isimli ANAMED’de gerçekleşecek söyleşide Demir Özlü “gayriresmi portresi”yle okurlarının karşısına çıkıyor.

beyoglu-edebiyat-matineleri-demir-ozlu“Yazarın Gayriresmi Portresi” adlı söyleşi dizisi her ayın son Çarşamba’sında gerçekleştiriliyor. Etkinlikte gazeteci-yazar Sibel Oral ve Elif Tanrıyar Amin Maalouf’tan, Janet Frame’e, Mehmet Erte’den Ian McEwan’a kadar edebiyat dünyasından yerli ve yabancı pek çok isim konuk ediliyor.

“Yazarın Gayriresmi Portresi” bu ay yine çok özel bir ismi ağırlıyacak; 1950 Kuşağı’nın önde gelen isimlerinden Demir Özlü Mart ayında “gayriresmi portresi”yle okurlarının karşısına çıkıyor. Türkçede varoluşçu edebiyatın özgün sesi olan ve çok sayıda yapıtları bulunan Demir Özlü, 1958 tarihli klasikleşen yapıtı Bunaltı’dan yeni çalışmalarına varıncaya dek 55 yıllık yazın macerasını kitapseverlerle paylaşacak.

Moderatörlüğünü Sibel Oral ve Elif Tanrıyar’ın yapacağı söyleşi 27 Mart Çarşamba günü, saat 18.30’da, ANAMED’de (Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi) gerçekleşecek.

27 Mart Çarşamba

Söyleşi

“Yazarın Gayriresmi Portresi” – Demir Özlü

Yönetenler: Sibel Oral, Elif Tanrıyar

Konuşmacı: Demir Özlü

Yer: Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi, saat: 18.30

(ANAMED, Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi Konferans Salonu, İstiklâl Cad., No:181, Merkez Han,Beyoğlu)

Yorum Yapmasam Olmaz :)