2023/09/18

Nikolay Vasilyeviç Gogol‘un yazdığı Cem Emülerışık’ın uyarladığı, Erdal Beşikçioğlu’nun oynadığı Bir Delinin Hatıra Defteri tiyatro oyunu İstanbul, Ankara, Antalya, Gaziantep ve İzmir’den başlayarak tüm Türkiye’de sahne alacak.

İlk defa 2008 yılında Ankara Devlet Tiyatroları bünyesinde sergilenmeye başlayan oyun ve Erdal Beşikçioğlu’nun nefes kesen performansı, Tatbikat Sahnesi aracılığıyla izleyicilerle buluşmaya devam ediyor.

Nikolay Gogol tarafından 1842 yılında kaleme alınan Bir Delinin Hatıra Defteri, çeşitli tiyatro toplulukları tarafından birçok kez sergilenmiş, tek perdelik, tek kişilik, seyirlik bir oyun.

Oyunda yaşadığı toplum tarafından adım adım deliliğe itilen, gerçek yaşamın acımasızlığı ile baş edemeyen bir adamın hikayesi anlatılır.  Şube müdürünün kalemlerini yontarak onun gözüne girmeye çalışan sıradan bir memur olan Popriçin, zaman geçtikçe kendini İspanya kralı zanneder.

Farklı gün ve farklı mekanlarda sahnelenecek olan Bir Delinin Hatıra Defteri tiyatro oyununun biletlerine Biletix‘ten ulaşabilirsiniz.

Yazan: Nikolay Vasilyeviç Gogol
Uyarlayan ve Yöneten: Cem EmülerIşık
Tasarım: Mustafa Bal
Ses Efekti Tasarım: Tayfun Gültutan
Yönetmen Yardımcısı: Erdal Beşikçioğlu
Sahne Amiri: Yunus Daştan
Oynayan: Erdal Beşikçioğlu

DELİREN BİR ADAMIN GÜNLÜĞÜ

1 thought on “BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ TÜRKİYE TURNESİNDE!

Yorum Yapmasam Olmaz :)