2023/05/29

bir-psikiyatristin-gizli-defteri-gary-small-gigi-vorganGeçtiğimiz yıllarda NTV Yayınları tarafından basılan ve şimdiye kadar 20’den fazla baskısı yapılan ”Bir Psikiyatristin Gizli Defteri’ kitabının yazarları Gary Small ve Gigi Vorgan, NTV Yayınları’nın davetlisi olarak İstanbul Kitap Fuarı’nda okurlarla buluştu.

Kitabının gördüğü ilgiden bir hayli mutlu olduğunu ifade eden Small, eşiyle birlikte kaleme aldığı kitabında kendi karşılaştığı gerçek vakalardan yola çıkmış.

NTV’ye konuşan Gary Small bunu şu sözlerle ifade ediyor:

gary-small-gigi-vorgan-tuyap-kitap-fuari”Fikir editörümüzle ve yayıncıyla konuşurken çıktı ortaya, iyi bir iş çıkabileceğini düşündük. Editörümüzü de çok heyecanlandırdı ve bir psikiyatristin gözünden olaylara bakmanın ve onun kafasınnı içine girmenin eğlenceli olabileceğini düşündü. Eşim Gigi Vorgan’ın yardımlarıyla daha da girift bir hal aldı ve psikiyatristlerinde insan olduğunu gösteren, psikiyatrinin utanılacak bir şey olmadığını anlatan bir kitap oldu.”

‘Bir Psikiyatristin Gizli Defteri’ gerçek olaylara dayanan 15 vakanın yer aldığı ve yazar eşi Gigi Vorgan’ın da yardımıyla gözlemlediği vakaları gerçek hayattaki kişilerin mahrimiyetini korumak adına karakterleri hikayeleştirerek anlattığı bir kitap. İnsan davranışlarının aşırılıklarını ele alan kitapta okuyucu sıradışı vakalara tanıklık ederken aynı zamanda psikiyatristin zihninden geçenleri ve vakalara nasıl yaklaştığını da görme olanağı buluyor.

NtV’nin davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Gary Small, 1 Kasım Cuma günü D&R Kanyon’da, 2 Kasım Cumartesi ise TÜYAP Kitap Fuarı’nda NTV Yayınları standında kitaplarını imzalayarak Türk okuyucularla biraraya geldi
.

1 thought on ““BİR PSİKİYATRİSTİN GİZLİ DEFTERİ”NİN YAZARI GARY SMALL KİTAP FUARINDA

Yorum Yapmasam Olmaz :)