2023/12/03
JAMES BOND KIZLARI – 2
Bond-KizlariCarole Bouquet
Rol: Melina Havelock
Film: For Your Eyes Only

Melina’nın ailesi KGB ajanı Kristatos’un füze kumanda sistemini bulmaya çalışması sırasında öldürülür. Bunun sonucunda Melina Bond’la iş birliği yapar ve ailesinin intikamını almaya çalışır. Tabii ki füze kumanda sisteminin de yanlış ellere düşmemesi görevleri arasındadır.
Maud Adams
Rol: Octopussy
Film: Octopussy

Mücevher kaçakçısı ve uluslararası bir sirkin sahibi olan Octopussy, aynı zamanda Kamal Khan adlı Afgan prensinin de partneridir. Kamal Khan nükleer silahlarla Avrupa’yı etkisiz hale getirmeye çalışmaktadır. Bond’la tanıştıktan sonra saf değiştiren Octopussy,Kamal Khan’ın da ona ihanet ettiğini öğrenir.

Tanya Roberts
Rol: Stacey Sutton
Film: A View To A Kill

Stacey Sutton yerbilimci ve petrol varisi bir kadındır. Bond’a filmin kötü karakteri Max Zorin’in Silikon Vadisi’ni yok etme planlarını engellemek için yardım eder. Jeoloji ve madencilikle ilgili bilgisi sayesinde Max Zorin’in Silikon Vadisi’nde yapmaya çalıştığı yapay depremi farkeder ve Bond’a haber verir.

Maryam d’Abo
Rol: Kara Milovy
Film: The Living Daylights
Çekoslovakya’lı çellist ve KGB generali Koskov’un toy sevgilisi olan Kara, daha sonra Koskov’un onu aldattığını düşünür ve Bond’un tarafına geçer. Koskov’a karşı birlikte yürüttükleri operasyonda tabii ki Kara, Bond’a aşık olur.
Carey Lowell
Rol: Pam Bouvier
Film: Lience To Kill
Pam eski ordu pilotudur. Artık CIA muhbiri olarak çalışmaktadır ve çok güçlü bir uyuşturucu kartelinin başı olan Franz Sanchez’in kuryesiymiş imajı vermektedir. Bond’la iş birliği yaparak Sanchez’i yakalamaya çalışır ve bunu yaparken de Bond’a aşık olur.
Talisa Soto
Rol: Lupe Lamora
Film: Licence To Kill
 
Uyuşturucu kartelinin başı Franz Sanchez’in metresi olan Lupe, Bond’a Sanchez’in güvenini kazanmasında ve karteli çökertmesinde yardımcı olur.
Izabella Scorupco
Rol: Natalya Simonova
Film: GoldenEye
 
Natalya Simonova Sibirya’daki çok gizli Severnaya Uzay Silahları Kontrol Merkezi’nin 2. Seviye bilgisayar programcısıdır. Güçlü bir suç çetesinin Severnaya’ya yaptığı baskından kurtulan Natalya, Bond’la iş birliği yaparak bu şeytani organizasyonun arkasındaki isim olan eski MI6 ajanı Alec Trevelyan’ı alaşağı etmeye çalışır.
Michelle Yeoh
Rol: Wai Lin
Film: Tomorrow Never Dies
 
Çin Güvenlik Güçleri’nin bir ajanı olan Wai Lin, Elliot Carver’la ilgili araştırması sırasında Bond’la tanışır. İlk başta ikisi de birbirini düşman olarak görse de, daha sonra aynı görev için uğraştıklarını anlar ve birlikte savaşırlar. Tabii ki sonunda birbirlerine aşık olacaklardır.
Teri Hatcher
Rol: Paris Carver
Film: Tomorrow Never Dies

Paris Carver, Elliot Carver’la birlikte olana kadar uzun süre Bond’un sevgilisidir. Daha sonra Elliot Carver’la evlenip çoluk çocuğa karışır. Fakat sonunda Elliot Carver eşini ölü bulacaktır.

Denise Richards
Rol: Christmas Jones
Film: The World Is Not Enough
 
Christmas Jones Kazakistan test tesisinde çalışan Amerikalı bir atom fizikçisidir. Bond da kimliğini gizleyerek bu tesise gelir ve terörist Renard’ı araştırmaya başlar. Filmde Christmas Jones, Bond’un hayatını birden fazla defa kurtarır ve Renard’ın nükleer bombasını da devre dışı bırakır.
Halle Berry
Rol: Jinx
Film: Die Another Day

Jinx, Zao’yu araştırmak için Bond’la birlikte çalışan bir NSA ajanıdır. Jinx ve Bond, Zao’nun Gustave Graves’le bağlantısını araştırırlar. Halle Berry’nin bikinili sahnesiyse, Bond filmlerinin ikonik bikinili sahneleri arasında yerini almıştır.

Eva Green
Rol: Vesper Lynd
Film: Casino Royale
Vesper Lynd, Quantum için çalışan çift taraflı bir ajan gibi takdim edilse de, bir terörist grubu MI6’i hedef aldığında Lynd’in sadece sevgilisi Yusef’i kurtarmak için sadakatini değiştirdiği daha açık belli olur. Teröristler Lynd’in onların kuklası gibi çalışmasını, aksi takdirde onu öldüreceğini söylediklerinde Lynd’in duyguları Bond’un lehine gelişir. Fakat sonunda Quantum Vesper Lynd’i kaçırır ve öldürür.
Olga Kurylenko
Rol: Camille Montes
Film: Quantum Of Solace
Camille Bolivya Gizli Servisi ajanıdır. Bond’a General Medrano’nun örgütünün içine sızmasında yardımcı olur ve
öldürülen ailesinin intikamını almaya çalışır. Birlikte General Medrano ve Dominic Greene’i alaşağı ederler ve Bolivya’nın kontrolünü ele geçirmelerine engel olurlar.
Özcan UZUN

2 thoughts on “BOND…JAMES BOND- BÖLÜM 5 – BOND KIZLARI 2

Yorum Yapmasam Olmaz :)