2023/12/03

BOND KIZLARI – 3

Bond-Kizlari
Zena Marshall
Rol: Miss Taro
Film: Dr. No
 
 
Dr. No’nun ajanı olan Miss Taro’nun görevi Bond’u evine çağırıp onu baştan çıkarmak ve Dr. No’nun adamları gelip onu öldürene kadar Bond’u oyalamaktı.
Luciana Paluzzi
Rol: Fiona Volpe
Film: Thunderball
  
SPECTRE’nin suikastçilerinden biri olan Fiona Volpe’nin görevi Bond’u baştan çıkarmak ve patronu Largo’ya götürmekti. Cazibesiyle Bond’u baştan çıkardığını düşünen Fiona’nın aklına Bond’un sadece öyle göründüğünü düşünmek bile gelmedi.
 
Karin Dor
Rol: Helga Brandt
Film: You Only Live Twice
 
 
Helga SPECTRE’nin ajanlarından biridir. Bond’u baştan çıkarır ve onu kaza yapacak olan bir uçakta bırakır. Tabii ki başarılı olamaz ve sonu piranalar tarafından yenmek olur.
 
Gloria Hendry
Rol: Rosie Carver
Film: Live And Let Die
 
 
Rosie aslında CIA için çalışan fakat Karayip Adaları’nın başbakanı Dr. Kananga için çalışıyormuş gibi görünen iki taraflı çalışan bir ajandır. Bond’un başka bir İngiliz ajanının öldüğü yere gitmesine yardım eder ama aslında bu bir tuzaktır.
Ek bilgi olarak söylemiş olayım, Gloria Hendry ilk defa ana Bond kızını oynayan Afro-Amerikan kadındır.
 
Caroline Munro
Rol: Naomi
Film: The Spy Who Loved Me
 
Filmin kötü karakteri Stromberg’in yardımcısı olan Naomi helikopter pilotudur. Filmde Bond ve Amasova’yı helikopterinden vurma girişiminde bulunur.
Grace Jones
Rol: May Day
Film: A View To A Kill
 
 
Süper insan gücüne sahip May Day, Max Zorin’in sağ kolu ve sevgilisidir. Bond’u baştan çıkararak kendilerine fayda sağlamaya çalışır. Fakat daha sonra Max Zorin’in kendisini feda edilebilir olarak gördüğünü öğrenerek Bond’la iş birliği yapar.
Famke Janssen
Rol: Xenia Onatopp
Film: GoldenEye
 
 
KGB suikastçisi ve eski Sovyet pilotu olan Xenia, büyük bir Rus suç çetesinin parçasıdır. Bond’u film boyunca iki kere öldürmeye çalışır. Fakat sonunda Bond, Xenia’yı helikopterden aşağı atarak öldürür. Film boyunca Bond’u üç kere öpmesinin dışında sürekli onu öldürmeye çalışır.
Sophie Marceau
Rol: Elektra King
Film: The Wold Is Not Enough
 
 
Elektra King çift taraflı oynayan ama aslında filmin kötü karakteri Renard’ın yanında olan bir kadındır. Aslında filmin ana kötü karakteri konusunda biraz tartışma var. Kimilerine göre filmin ana kötü karakteri Elektra King’dir ve Bond filmlerindeki ilk kadın ana kötü karakterdir.

Rosamund Pike
Rol: Miranda Frost
Film: Die Another Day
 
 
Miranda Frost, Gustav Graves için çalışan bir gazeteci olarak kimliğini gizleyen bir MI6 ajanıdır. Ayrıca Rosamund Pike’ın ilk sinema filmi Die Another Day’dir.
 
Ivana Milicevic 
Rol: Valenka
Film:Casino Royale
 
 
Valenca, Le Chiffre’nin  kız arkadaşıdır.
 
Naomie Harris
Rol: Eve (Moneypenny)
Film: Skyfall
 
 
Berenice Marlohe
Rol: Severine
Film: Skyfall
 
 
Filmin kötü karakteri Raoul Silva’nın yandaşlarından olan Severine, Bond’u öldürme girişiminde bulunan Bond kızlarından biri oldu. Her ne kadar kendi elleriyle olmasa da… Karakterini oynarken Famke Janssen’in GoldenEye’daki performansından etkilendiğini söyleyen Berenice Marlohe, aynı zamanda hep Javier Bardem’le aynı filmde oynamak istemiş. Böylece isteğine de ulaşmış oldu.
 
 
Özcan UZUN
 

Yorum Yapmasam Olmaz :)