2023/01/25

Superman yeniden aramızda ve hikayesine en baştan başlıyoruz. Üstelik bu sefer hem yazar, hem yönetmen, hem de oyuncu kadrosu en üst seviyede.

Man-of-Steel

Batman serisini tekrar harekete geçiren ve hayran kitlesini aşırı genişleten Christopher Nolan, yine Batman serisinde birlikte çalıştığı David S. Goyer ile Man Of Steel’in senaryosunu yazdı. Yönetmen koltuğundaysa Dawn Of The Dead (Ölülerin Şafağı), 300 (300 Spartalı) ve Watchmen gibi filmleri de yöneten başarılı yönetmen Zack Snyder oturuyor.

Oyuncu kadrosunda Henry Cavill (Superman), Amy Adams (Lois Lane), Russell Crowe (Jor-El), Kevin Costner (Jonathan Kent) ve Diane Lane (Martha Kent) gibi usta oyuncuların yer aldığı Man Of Steel, gişede de müthiş bir başarı yakalamış durumda. Wikipedia’daki verilere göre 16 Haziran itibariyle Amerika’da 128.681.486 dolar, Amerika dışında 71.600.000 dolar olmak üzere toplamda  200.281.486 dolar kazandığı tahmin ediliyor. IMAX’ten gelen 17.5 milyon dolarlık kazançla birlikte Man Of Steel’in açılış haftasındaki getirisi 202.1 milyon doları buluyor.

İkinci filmin çekileceği ve yönetmenin yine Zack Snyder olacağı duyurulan Man Of Steel’in yazar kadrosunda ise yine David S. Goyer bulunacak. Christopher Nolan’ın yeni filmde de yazarlık yapıp yapmayacağı ise bilinmiyor.

Türkiye’de ve dünyanın birçok yerinde vizyona 14 Haziran’da giren filmin gösterimi hala devam ediyor. Man Of Steel’in fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

Özcan UZUN

Yorum Yapmasam Olmaz :)