2023/01/26

istanbul-modern-cok-Sesli-Turkiyede-Gorsel-Sanatlar-ve-Muzikİstanbul Modern’de düzenlenen “Çok Sesli: Türkiye’de Görsel Sanatlar ve Müzik” sergisinin girişinde yer alan “Repertuar” araştırma çalışması, 9 Ekim Perşembe (Bugün),  19.00’da şair Neyzen Tevfik’i ve ney kültürünü, Maide Arel, Cihat Burak, Mahmut Cüda, İbrahim Safi ile Fikret Mualla’nın çalışmaları üzerinden incelemeye açacak.

Sergi, Neyzen Tevfik’in parçalarından derlenen “Hiç”in “Azab-ı Mukaddes”i albümünden seçme yapıtlara ve şairin sesinden Geçer şiirine yer verecek.

Usta bir hiciv şairi olan Neyzen Tevfik’in kişiliği, yaşam anlayışı, edebiyatı ve müziğinin konu edinildiği bu etkinlik, Neyzen Doç. Dr. Süleyman Erguner’in katılımıyla gerçekleşecek. Neyzen ve Bestekâr Süleyman Erguner’in torunu olan Süleyman Erguner, ney kültürü ve Neyzen Tevfik üzerine yaptığı uzun soluklu çalışmalarını ziyaretçilerlerle paylaşacak. Katılımın ücretsiz olduğu etkinlik,  “Çok Sesli” sergisinin girişinde yer alan “Repertuar” alanında gerçekleşecek.

Yorum Yapmasam Olmaz :)