2023/12/02

“Da Vinci Şifresi”, “Kayıp Sembol”, “Melekler ve Şeytanlar” ile “İhanet Noktası” kitaplarının yazarı Dan Brown son kitabı “Inferno”nun Mayıs ayında piyasa çıkacağını bildirildi. Amerikalı yazar, yeni kitabını yazarken Dante’nin eserlerinden etkilendiğini belirtti. 
Brown bu kitabında, Harvard Üniversitesi’nde simge bilim profesörü olan Robert Langdon karakterini kullanıyor. ‘Inferno’, Robert Langdon’ın Avrupa’da geçen bir macerasını anlatacak.

Kitabın Mayıs ayının ortasında piyasada olması bekleniyor. Ünlü yazar Dan Brown, yeni kitabının ismini açıklamak için çok ilginç bir yöntem uyguladı. Bunun için Facebook’taki ve Twitter’daki okurlarına seslenip, 2.5 milyon takipçisini, mozaik şeklinde hazırlanmış görsele eklenmeye çağırdı.

Inferno“Da Vinci Şifresi ve Son Sembol gibi çok satanların meşhur yazarı Dan Brown’un yeni kitabı yayımlanmak üzere ve kitabın adını canlı olarak açıklamak için sizin yardımınıza ihtiyacımız var.
Bir ipucu daha ister misiniz? Kitabın adı aşağıdaki mozaiğin içinde gizli.
 
#DanBrownTODAY etiketiyle bir tweet göndererek, ya da Facebook’tan katılmak için aşagıdaki “Beni Ekle” butonuna tıklayarak resmin ble kısmını açabilirsiniz.
Görseliniz resmin içerisine bir kare olarak eklenecek, ve yeterli sayıda katılım gerçekleştiğinde kitabın adını ortaya çıkaracak. 
 
Ne kadar çok insan katılırsa mozaik o kasar çabuk tamamlanacak!”
 
Inferno
 
Dan Brown’un yeni kitap ismine olan aşırı merak, sosyal medya mozaiğini yaratan HyperActive firmasının serverlarını geçici olarak çökertti. 2.5 milyon takipçi görsele eklendiğinde yeni kitabın ismi olan“Inferno”  belirdi. Resimlerden oluşan “Inferno” üstüne gelindiğinde mozaik parçaları büyüyor ve katılan kişilerin profilleri görünür hale geliyor.

1 thought on “DAN BROWN’DAN YENİ KİTAP!

Yorum Yapmasam Olmaz :)