2024/04/23

Heyecanlanmaya hazır mısınız? Sadece adını okuduğunuzda dahi Chuck Palahniuk’un harika eseri Dövüş Kulübü insanı heyecanlandırmaya yetiyor, değil mi? Yoksa yalnız ben miyim?

fight-club-dovus-klubu

Geçtiğimiz hafta San Diego’da yapılan Comic Con’da Chuck Palahniuk da vardı. Panelde konuşan Palahniuk’un, Dövüş Kulübü’nün devamının geleceğini söylediğine dair söylentiler dolaşmaya başladı.  Resmi fan sitesinde yayınlanan ve içeriğinde Palahniuk’un e-postasını da barındıran yazıyla, bu haber kesinleşti. Bu noktada bilmeyenler için bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. 1999 David Fincher yapımı Dövüş Kulübü filmi aslında bir roman uyarlaması ve bu romanın yazarı da Chuck Palahniuk. Hatta kendisinin yayınlanan ilk romanı. (Türkçesi Ayrıntı Yayınları’ndan Elif Özsayar çevirisiyle çıktı.)

dovus-kulübü-chuck-palahniukDövüş Kulübü’nün devamı da film olarak değil, çizgi roman olarak geliyor. -Kısa süre sonra filminin çıkması da hiç şaşırtıcı olmaz tabii- Bu konu için çizgi roman dünyasının dev isimleri DC Comics, Marvel ve Dark Horse’ta çalışan çizerlerle görüşen Palahniuk, henüz bir yayımcıyla anlaşılmadığını ama kitabın 2015 civarında çıkabileceğini söylüyor.

Çizgi romanın seri halinde olacağı ve kitaptaki -aynı zamanda filmdeki- hikayenin 10 yıl sonrasını anlatacağı da verilen bilgiler arasında. Palahniuk kısaca kitabın konusundan da bahsetmiş. Tyler Durden hikayesini tekrar anlatmaya başlamak için fırsat kollarken, Jack’in hiçbir şeyden haberi olmayacak. Marla her şeyden sıkılmış bir durumda… Evlilikleri ise orta yaş yaşam tarzının sıkıcılığında karaya oturmuş. Fakat çocukları Tyler Durden tarafından kaçırıldığında, Jack kargaşa dünyasına geri dönmek zorunda kalacak.

Şimdi bize beklemekten başka bir şey düşmüyor sanırım. Peki nasıl bekleyeceğimizi bilen var mı?

Özcan UZUN

relativelyunpopular.blogspot.com

Yorum Yapmasam Olmaz :)