2023/03/29

Seneler önce gözlerini hayata yummuş ancak günümüzde milyonlarca hayran tarafından sosyal medyada takip edilen ünlü yazarlar ile internet dünyasında karşılaşmak mümkün. Aslında günümüzde önemli yer tutan facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde yer alan bu hesapların gerçek sahiplerinin çoktan ölmüş olan yazarlar olmadığı aşikâr. Bu gerçeğe rağmen bu sayfaların takipçileri her geçen gün daha da katlanarak büyüyor. Çünkü bu sayfalarda hayranı olunan yazarların kitaplarından alıntılar yapılıp yorumlar yazılıyor. Böylece aynı ilgi alanına sahip kişiler arasında paylaşımlar artıyor.

Sizce günümüzde yaşamayan ancak sosyal paylaşım sitelerinde en çok takipçiye sahip yazarlar kimler? Siz hangi yazarın takipçisi olmak istersiniz?

william-shakespeare

Kim: William Shakespeare (26 Nisan 1564 – 23 Nisan 1616) İngilizce’nin en büyük yazarı ve dünyanın seçkin drama yazarı kabul edilen İngiliz şair ve oyun yazarı.

https://twitter.com/IAM_SHAKESPEARE

fyodor-dostoyevski

Kim: Fyodor Mihayloviç Dostoyevski  (11 Kasım 1821 – 9 Şubat 1881) tüm edebiyat dünyasını unutulmaz eserleriyle etkilemiş Rus roman yazarı.

http://www.facebook.com/FyodorDostoevskyAuthor

mark-twain

Kim: Mark Twain (30 Kasım 1835 – 21 Nisan 1910), Amerika’da kendi döneminin en ünlüsü, daktilo ile yazan ilk mizahçı, satirist, roman yazarı, yazar ve öğretmen.

http://www.facebook.com/MarkTwainAuthor

oscar-wilde

Kim: Oscar Wilde (16 Ekim 1854 – 30 Kasım 1900) İğneli uslubu ile geç Victoria dönemi Britanya’sının en başarılı ve ünlü yazarları arasına giren, romancı, kısa öykücü ve şair.

http://www.facebook.com/OscarWildeAuthor/

lev-tolstoy

Kim: Lev Nikolayeviç Tolstoy (9 Eylül 1828 – 20 Kasım 1910) En büyük Rus yazarlarından birisi olarak edebiyat ve dünya tarihindeki yerini alan ünlü roman yazarı.

https://www.facebook.com/countleotolstoy

edgar-allan-poe

Kim: Edgar Allan Poe (19 Ocak 1809 – 7 Ekim 1849) ABD’li şair, kısa öykü yazarı, editör ve edebiyat eleştirmeni, Amerikan Gotik edebiyatının ve modern anlamda korku, gerilim ve polisiye türlerinin  öncüsü.

http://www.facebook.com/EdgarAllanPoeAuthor

jane-austen

Kim: Jane Austen (16 Aralık 1775 – 18 Temmuz 1817) 19. yüzyılda yaşamış, yaşadığı döneme ilişkin tasvirleri ve kahramanlarının karakterleri romanlarının klasikler arasında yer almasını sağlamış, dünyanın en ünlü İngiliz yazarlarından biri.

https://twitter.com/DailyJaneAusten

sylvia-plath

Kim: Sylvia Plath (27 Ekim 1932 – ö. 11 Şubat 1963) Trajik yaşamı ve intiharıyla tanınan ABD’li şair ve yazar, aynı zamanda yarı otobiyografik bir roman olan ve depresyonu üzerine ayrıntılı bilgiler veren Sırça Fanus kitabının yazarı.

https://twitter.com/itssylviaplath

 

 

Yorum Yapmasam Olmaz :)