2023/12/06

İstanbul – Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda ilçedeki 80 okuldan 50’şer öğrenci ile öğrencilerin anneleri bir araya geldi. Ve 4 bin anne çocuklarıyla birlikte kitap okuma rekorunu kırdı.

en-cok-anneyle-kitap-okuma-rekoru

Olimpik Spor Salonu’nda bir araya gelen anneler çocuklarıyla birlikte kitap okuyarak, “En Çok Anneyle Kitap Okuma Rekoru”nu kırdı. Rekor, Prof. Dr. Orhan Kural başkanlığındaki Tescil ve Hakem Heyeti tarafından tescillendi.

Kural yaptığı açıklamada  bir etkinliğin rekor olarak tescillenmesi için en az 7 dakika gerçekleştirilmesi gerektiğine dikkat çekerek rekor denemesini başlattı. Anne ve çocuklar başta olmak üzere salonda bulunan herkes kitap okumaya başladı. Sürenin tamamlanmasının ardından Kural, “En Çok Anne İle Kitap Okuma Rekoru”nun kırıldığını açıkladı.

Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda gerçekleştirilen programa İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Bağcılar Kaymakamı Erdal Çakır, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Bağcılar Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, “Benim İçin Benimle Oku Anne” Projesi Koordinatörü Aziz Erdoğan, kitabı okunan 40 yazar, 4 bin anne ve onların çocukları olan 4 bin öğrenci ile çok sayıda davetli katıldı.

Bağcılar Kaymakamlığı’nın öncülüğünde Bağcılar Belediyesi ve Bağcılar Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa hazırladığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın fon desteği sağladığı “Benim İçin Benimle Oku Anne” projesinin aynı zamanda kapanış programının da gerçekleştirildiği etkinlik halk oyunları ekiplerinin gösterileriyle başladı.

İçişleri Bakanlı Muammer Güler, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar başta olmak üzere gönderilen tebrik telgraflarının okunduğu program, Türk Halk Müziği Sanatçısı Bülent Serttaş’ın verdiği konserle sona erdi.

Yorum Yapmasam Olmaz :)