2023/09/27

Çoğu eseri, bugün Amerikan edebiyatının başyapıtlarından kabul edilen Ernest Hemingway’in hiç görülmemiş çocukluk fotoğrafları gün yüzüne çıkıyor. Bu albüm Hemingway’in çocukken çekilen en önemli fotoğraflarından oluşuyor. Walloon Gölü yakınlarında çekilen bu fotoğraflar San Fransisko’da bulunan PBA Galeri’de sergileniyor.

ernest-hemingway

Ernest Hemingway ve alabalık. Bu fotoğrafta Hemingway 14 yaşında.

ernest-hemingway

Hiç yayınlanmamış bir Hemingway ailesi fotoğrafı. Soldaki koyu gömlekli genç Hemingway. Bugünlerde açık artırma ile satılacak olan bu fotoğrafın değerinin 10,000 $  – 15,000 $ olduğu düşünülüyor.

ernest-hemingway

Soldaki ayakta duran çocuk, Hemingway.

ernest-hemingway

Soldaki oturan çocuk, o tarihte 16 yaşında olan Hemingway. Walloon Gölü’ne yakın yazlık evleri bulunan Hemingway ailesinin çocukları için yazlar çok eğlenceli geçiyordu.

ernest-hemingway

Büyükannesinin arkasında duran genç Hemingway bu fotoğraf çekildiği sırada yaklaşık olarak 21 yaşında.

ernest-hemingway

Bu fotoğraf çekildiği sırada lise öğrencisi olan Hemingway 17 yaşında. İlk gazetecilik derslerini almaya başladığı zamanlar. O dönemde Hemingway okul gazetesi olan the Trapeze için çalışan bir gençti.

ernest-hemingway

Hemingway’in kız kardeşi Ursula’ya gönderdiği fotoğraflarından biri. Bu dönemde Hemingway’in hayatının çoğu okul ve kilisede geçiyordu.

ernest-hemingway

Sağdaki genç, Hemingway.

Yorum Yapmasam Olmaz :)