2023/12/03

Fransa’nın Cumhurbaşkanı Francois Hollande’ın eski sevgilisi ve eski First Lady Valerie Trierweiler’ın “Bu Anlar İçin Teşekkür Ederim” (Merci pour ce moment) adlı kitabının bazı bölümleri, Paris Match adlı dergide yayınlandı. 200 bin baskı gerçekleştiren derginin tamamı aynı gün içerisinde tükendi. 

Merci-pour-ce-moment-Valerie-Trierweiler-Francois-hollande-

O dergide yayınlanan kitabın sansasyon yaratacak bölümleri

Julıe Gayet hikayesini sabah bülteninde gördüm. Yıkıldım. Bunları dinleyecek halde değilim. Banyoya koşup uyku hapı dolu küçük naylon torbayı aldım. Francois peşimden geldi ve torbayı çekti. 
Kendimi kaybetmiştim. odasına koşuyorum. Torbayı elimden almayı başarıyor, torba yırtılıyor. Uyku hapları yere dağılıyor. Yerdekileri ağzıma atıyorum. Önümüzdeki saatleri yaşamak istemiyorum. Kaçmak istiyorum. 
Gayet ilişkisinin son olmadığını anladım. Sarayı terk ettim. Sarayda çok güvendiğim biri, ‘Maalesef, Gayet’in dışında da birçok sevgilisi vardı. Bunu bilmenin doğru olacağını düşünüyorum’ dedi.

Elysee Sarayı’nda mutlu bir çifttik. Ancak sonra Hollande’le uzaklaşmaya başladık. Ona kızmıyorum. Çünkü ilginin artmasıyla, gözü de farklı kadınlara gitti. Onun farklı olduğunu düşünmüştüm. 
Hollande, soğuk, sevgisiz, fakirlerden de hiç hoşlanmaz. Fakir bir genç kız ne kadar güzel olursa olsun, onun için değerli olamaz. Ancak zengin bir kadın, ortanın üstü güzelliğe sahipse, onu alır. 2000 yılıydı. Hollande, 4 çocuğunun annesi Royal ile birlikteyken, o sırada çift hakkında bir haber yaptım. O tanışmadan kısa bir süre sonra birlikte olmaya başladık. Her şey çok hızlı gelişmişti. Hollande, Royal’den ayrılmasıyla ilişkimizi açıkladık. 

FRANCE-POLITICS-PEOPLE-EDITION-TRIERWEILERTreiweiler’ın, kitabı Hollande’den intikam almak için yazdığı söylenirken, Trierweiler’ın çalıştığı Paris Match adlı dergide yayınlanan kitabın bölümleri, dünyanın birçok ülkesindeki sosyal medyada ‘trend topic’ oldu.

Dergide, Fransız oyuncu Julie Gayet ile yaşadığı aşk nedeniyle ayrıldıkları iddia edilen çiftin özel hayatıyla ilgili bilinmeyen ayrıntılar bir hayli ilgi gördü. Bu özel çalışmanın, Almanya’da adı sır gibi tutulan bir matbaada basıldığı belirtildi.

Treiweiler’ın, kitap sayesinde 4 milyon dolar kazanacağı da söylentiler arasında dolaşırken diğer taraftan Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Valerie’nin kitabı nedeniyle zor durumda kalacak gibi. 

 

Yorum Yapmasam Olmaz :)