2023/09/18

Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say’ın Nazım Oratoryosu 29 ve 30 Ağustos’ta Ankara/ Bilkent Odeon’da seslendirilecek.

fazil-say-nazim-hikmet-oratoryosu

Fazıl Say ve onun öncülüğünde kurulan Nazım Hikmet Korosu’na ise Naci Özgüç şefliğinde Bilkent Senfoni Orkestrası eşlik edecek.

Bu konserler ayrıca, 55 opera solistinin bir araya gelmesiyle, Nazım Hikmet Vakfı bünyesinde oluşturulan Nazım Hikmet Korosu’nun seyirciyle buluşacağı ilk konserler olacak. Fazıl Say’ın solistliğinde gerçekleştirilecek konserlerde Genco Erkal şiirleri, Serenad Bağcan ise şarkıları seslendirecek. Bariton Arda Aktar (29 Ağustos) ve Güvenç Dağüstün’ün (30 Ağustos) de yer aldığı konserlere çocuk solistler İdil Bursa, Gökçe Çatakoğlu ve Çetin Özen katılacak. Nazım Hikmet Korosu’nu şef İbrahim Yazıcı ve Orhan Öner Özcan hazırlıyor.

29 Ağustos Cumartesi ve 30 Ağustos Pazar günleri Ankara/ Bilkent Odeon’da, saat 20.30’da başlayacak konserlerin biletleri; www.mybilet.com adresinden satışa sunuluyor.

Konserden bir saat önce Tunus Caddesi ve Milli Kütüphane’den hareket eden ücretsiz servisler izleyicileri Bilkent Odeon’a ulaştıracaktır.

Yorum Yapmasam Olmaz :)