2023/09/20

Fil’m Hafızası İstanbulluları Tematik Sinema geceleriyle buluşturmaya devam ediyor. Her ay farklı bir temada Ortaköy Bloom’da gerçekleşecek olan Tematik Cuma serisi 28 Haziranda  Can Evrenol’ un ev sahipliğinde Korku temasıyla gerçekleştirilmişti. 19 Temmuz Cuma ise tema: Mizah. Oyuncu olarak yer aldığı Modern Zamanlar ve yönetmenliğini üstlendiği Taraflı Bölge filmlerinden tanıdığımız Görkem Öge, kendi seçtiği kısa filmleri sinemaseverle buluşturacak.

Program
20:30 Kapı Açılış
21:30 Film Gösterimi (1. Bölüm)
22:15 Soundtrack Quiz
22:30 Film Gösterimi (2. Bölüm)
23:15 Kahkaha Yarışması
23:30 DJ Semih Akay

Görkem Öge’nin Seçkisi 


Azrail Parmak Arası Giyer (2012)

azrail-parmak-arasi-giyer1
Türkiye / Ayberk Olgay / 13’

Bir uçak kazasından yalnızca sekiz kişi kurtulmuştur. Azrail aynı zamanda arkadaş olan bu ekibin peşini bırakmamaya kararlıdır. Hiç tanıdık olmayan bu korku filmi öyküsü kâh Ege sahillerinde, kâh öğrenci evlerinde absürd bir komediye dönüşüyor. İğnelemeler samimi, oyunculuklar doğal…

The First Timer (2011)

the-first-timer-A.B.D-Ben-Lundsten-5
A.B.D. / Ben Lundsten / 5’

Profesyonellikten epey uzak bir tetikçinin, ilk işini yapmaya çalışırken içine girdiği trajikomik durumunu anlatan film, siyah-beyaz atmosferi ve 5 dakikalık tek plandan oluşmasıyla dikkatleri çekiyor.

Titans of Newark (2012)

Titans-of-Newark1

A.B.D. / Michael J. Marino / 26’

Karısı tarafından evinden kovulma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Levi Katz, kendisini ailesine yeniden kabullendirmek için gittiği iş görüşmesinde, onunla iş görüşmesi arasında Yunan tanrılarının savaşının yer aldığından bihaberdir.

Bank (2005)

bank-tuncay-sevinc1

Türkiye / Tunay Sevinç / 11’

Sabahın erken saatlerinde sahil yolunda yürüyen iki genç, denizin içinde bir bank görür. Şaşkınlıklarına arkadaşları ve yoldan geçen bir dilenci de katılır ve önlenemez bir düşün peşinde sürüklenmeye başlarlar.

Ormie (2010)

ormie

A.B.D. / Rob Silvestri / 4’

Ormie tam anlamıyla kurabiye delisi bir domuzcuk. Bir gün tutkuyla bağlı olduğu kurabiyelere ulaşmak için zorlu bir engelle karşılaşırsa nasıl çabalar ve nelere cesaret eder? Doyumsuz Ormie ve kurabiyelerini bekleyen “mutlu” son, oldukça eğlenceli…

Fight For Your Right Revisited (2011)

Fight-For-Your-Right-Revisited

A.B.D. / Adam Yauch / 30’

Adam Yauch ve arkadaşlarının Fight For Your Right şarkısına çektikleri video klibin ardından neler yaptıklarını eğlenceli bir şekilde ekrana taşıyan bu kısa filmde birbirinden şöhretli isimler ve sürpriz bir son bizi bekliyor.

Ortaköy’ün canlı ve enerjik mekanı Bloom’da gerçekleşecek olan etkinliğin biletleri 29,5 TL’den satılırken, biletleri Biletix‘ten satın alabilirsiniz.

Yorum Yapmasam Olmaz :)