FRANZ KAFKA’NIN ROMANLARI BİLGİSAYAR OYUNUNA DÖNÜŞÜYOR

İlk olarak 2011 yılında piyasaya çıkardıkları Hamlet adlı oyunla gündeme gelen ve bu başarılı yapımla 2011 Yılının En İyi Macera Oyunu Ödülü, 2012 Yılının En İyi Oyunu Ödülü gibi pek çok ödüle layık görülen Rus Mif2000 oyun şirketi bu kez de edebiyat ve oyunseverlerin karşısına Çek yazar Franz Kafka’nın yapıtlarından esinlenilerek ortaya atılmış bir oyunla çıkmaya hazırlanıyor. The Franz Kafka Videogame adını taşıyan oyun, ilk kez 2014 yılının Ocak ayında internette yayınlanan bir fragmanla tanıtılmıştı.

Franz-Kafka Videogame-oyun3

Oyunun yaratıcısı Denis Galanin, verdiği bir röportajda hala üzerinde çalışılan oyunu şöyle anlatıyor: “K. İsimli kahraman aniden bir iş teklifi alır. Hayatındaki bu değişiklik onu bir deniz yolculuğuna çıkmaya zorlar. Yaşadığı yerin uzağındaki dünya pek de düşündüğü kadar normal değildir. Kahramanla birlikte siz de absürd, sürreal ve tamamen bilinmezliklerle örülü bir yolculuğa çıkacaksınız.”

Oyunun 2014 yılı içerisinde oyun ve edebiyatseverlerle buluşması bekleniyor. The Franz Kafka Videogame PC, Android, iOS, Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde kullanılabilir olacak.

Franz-Kafka Videogame-oyun1

Sevgi Ekicigil

One Comment

  1. KaFkefjack says:

    Kafka’nin donusum kitabini okumustum ve gercekten cok etkilenmistim . Hayat aslinda sende hicbir sey yokken senin yaninda olanlar ile devam etmeli. O acidan bazi zamanlar sifira dusmek gerek ki kimlerle hayatina devam edecegini bilesin. Umarim bu oyunda ders verir nitelikte olur

Yorum Yapmasam Olmaz :)