2023/09/20

Atatürk Kitaplığı

Avrupa standartlarında, iş çıkış saatlerinde de açık olabilecek bir kütüphane birçoğumuzun hayaliydi belki Türkiye’de – özellikle büyük metropol İstanbul’da -.. Standartlar ve kitap zenginliği açısından karşılaştırılabilir mi bilmem ama hayallerin kısmen de olsa gerçek olduğunu söyleyebiliriz : İstanbul her an açık kütüphanesine kavuştu ! Eskimeyen kitaplara artık 7 gün 24 saat ulaşabileceğiz.

Kitapseverleri mutlu eden haber  Atatürk Kitaplığı’ndan geldi! Özellikle tez süreçlerindeki öğrencilere büyük kolaylık sağlayacak olan Kitaplık’ın yeni uygulamasıyla birlikte, Türkiye’de ilk kez bir Halk ve Araştırma Kütüphanesi 7/24 hizmet vermiş olacak.

Yeni uygulamaya göre, depo hizmeti 22:00’a kadar olup çalışmalarına gece devam edecek okuyucular yararlanacakları eserleri 0212 2499565 / dahili 8320’ nolu hattı arayarak rezerve ettirebilecekler.

Gezi Parkı’nın komşusu ve Taksim Meydanı’na yürüme mesafesinde bulunan Atatürk  Kitaplığı, aynı zamanda merkezi konumuyla araştırmacılar ve kitapseverler için eşsiz bir  kaynak niteliğinde..

Yorum Yapmasam Olmaz :)