2023/09/20

Broadway’in yorumladığı ödüllü müzikali  Beauty and the Beast’in  – (Güzel ve Çirkin) 20. yılını kutlamak için çıktığı turnenin ilk durağı İstanbul! 8-26 Ekim tarihleri arasında Zorlu Center PSM’de sahnelecek müzikali kaçırmayın!

beauty-and-the-beast-guzel-ve-cirkin

Fransız romancı Jeanne-Marie Le Prince de Beaumont’un, güzel, genç bir kız ile canavara dönüşmüş bir prensi konu alan masalına dayanan, 1946 yılında Güzel ile Hayvan (La Belle et La Bête) adıyla Jean Cocteau tarafından sinemaya uyarlanan, 1991’de Disney’in animasyon film uyarlamasıyla daha geniş bir yaş kitlesine hitap etmeye başlayan ve çok sevilen, en son olarak da Broadway’in yorumladığı ödüllü müzikali  Beauty and the Beast – Güzel ve Çirkin, 20. yılını kutlamak için çıktığı turnenin ilk durağı İstanbul’da 8-26 Ekim tarihleri arasında Zorlu Center PSM’de sahnelenecek.

Oscar Ödüllü bir animasyona dayanan Disney’in Güzel ve Çirkin’i, Broadway’e uyarlanan ilk ve en başarılı Disney filmi olarak tarihe geçti. Disnye yapımı Güzel ve Çirkin gösterime girdiğinde büyük bir başarı kazanmış ve dünya çapında 377 milyon dolar gişe hasılatı elde etmesinin yanı sıra En İyi Müzikal veya Komedi Film dahil olmak üzere üç Altın Küre ve iki Akademi Ödülü kazanmıştır. Disney yapımı bu animasyon filmden uyarlanan Beauty and the beast müzklai ise, müzikallerin en prestijli ödülü Tony Ödülleri’ne dokuz kez aday gösterilirken  en iyi müzikal dalında Oliver Ödülü’nün de sahibi oldu. 13 yıl boyunca sahnelenen müzikal, hala Broadway’in en uzun süre gösterimde kalan ve en yüksek hasılatlı gösterileri arasında ilk 10’da yer alıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet satın almak için :

http://www.zorlucenterpsm.com/tr/beauty-and-the-beast

Yorum Yapmasam Olmaz :)