2023/02/03

Ünlü ‘Harry Potter’ serisinin yazarı J.K Rowling, yıllar sonra kitabın sonu için verdiği kararından pişman olduğunu itiraf etti. Wonderland adlı dergiye röportaj veren Rowling, kitabın sonunda Hermione adlı karakter Ron yerine Harry ile evlenmeliydi, açıklamasını yaptı. Kitabın yayınlanışının üzerinden birkaç yıl geçmiş olmasına rağmen yazar Rowling, kitabın sonunda Harry ve Hermione’yi bir araya getirseydi romanın sonunun daha iyi bitebileceğini düşündüğünü belirtti.

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I

Rowling, açıklamasında “Hermione ve Ron ilişkisini kendi arzumu gidermek için yazdım. Çok üzgünüm. Bu açıklamamın bazı hayranları sinirlendireceğini biliyorum. Ancak yaptığım seçim edebiyatla ilgili değil, kişiseldi. Umarım bunları söyleyerek kimsenin kalbini kırmıyorumdur.” ifadelerini kullandı.

Beyazperdeye de uyarlanan Harry Potter serisinde Hermione’yi canlandıran 23 yaşındaki aktris Emma Watson, Rowling’in açıklamasının ardından yazarla aynı fikirde olduğunu belirterek “Oralarda bir yerlerde Ron’un Hermione’yi mutlu edip edemediğini merak eden hayranlar olduğuna inanıyorum.” yorumunda bulundu.

Rowling’in kitapların ardından açıklamalarda bulunmasıyla ilgili yazılar yayınlayan akademisyen Pamela Ingleton ise Rowling’in bu açıklamasını “Rowling, kitapları hakkında konuşuyor ama kitaplarının kendi kendilerine konuşmalarına izin vermiyor.” şeklinde değerlendirdi.

Sevgi Ekicigil

Yorum Yapmasam Olmaz :)