2023/12/01
Hobbit, ünlü illüstrator Alan Lee’nin kitaba özel çizimleri ve sınırlı sayıda şömizli özel baskısı ile kitapseverlerin karşısına çıkmaya hazır. 
Hobbit
J.R.R. Tolkien’in kurgusal Orta Dünya evreninde bir ırk olan Hobbit, Yüzüklerin Efendisi’ne giriş niteliği taşıyor. 1937’de yayınlanışından günümüze kadar küçük büyük herkesin yoğun ilgisi ile karşılaşan Hobbit, küçük ve sıradan bir adamın kahramana dönüşme hikayesini konu almasıyla büyük beğeni kazanmıştır.
Hobbitler kısa boylu, kocaman tüylü ayaklı, kıvırcık saçlı, son derece neşeli, ehl-i keyif bir ırktır. Pek maceraperest değillerdir. Onların Orta Dünya’daki maceraları saygın bir Hobbit olan Bilbo Baggins’in arkadaşı Gandalf’la başlar. Merry, Pippin, Sam ve Frodo Baggins bu ırkın tanınan karakterleridir.
Hobbit
Özel sayıda çıkan illüstrasyonlu Hobbit, Alan Lee’nin kitaba özel çizimlerinden oluşuyor.  1947 doğumlu İngiliz illüstrator ve konsept tasarımcısı olan Alan Lee’nin pek çok fantastik kitap için illüstrasyon çalışması bulunmaktadır. Bunların arasında 1991 yılında hazırlanan özel baskı Yüzüklerin Efendisi, 1995 yılı Hobbit edisyonu, 2007 yılında Hurin’in Çocukları kitapları için hazırladığı ünlü illüstrasyonlar bulunur. Aynı zamanda John Howe ile birlikte Yüzüklerin Efendisi filmlerinde konsept sanatçılığı yapmıştır. 2004 yılında Alan Lee ve John Howe Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filmi ile En İyi Sanat Yönetmenliği Oscar’ını kazanmıştır.

Yorum Yapmasam Olmaz :)