2023/09/27

4.istanbul-opera-festivaliDevlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün, 2010 yılında, İstanbul’un  “2010 Avrupa Kültür Başkenti” seçilmesi sürecinde başlatarak, İstanbul şehrine armağan ettiği “Uluslararası İstanbul Opera Festivali” nin bu yıl 4.’sü düzenleniyor.

25 Haziran’da başlayacak olan “4. Uluslararası İstanbul Opera Festivali” kapsamında , Topkapı Sarayı, Aya İrini, Süreyya Operası, Haliç Kongre Merkezi,  Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde Türk ve dünya opera alanındaki önde gelen isimleri ve toplulukları 8 Temmuz’a kadar ağırlanacak.

Festivalde, Başrejisör Yekta Kara’nın sanat yönetmenliğinde, 5 opera prodüksiyonu ve 1 gala konseri ile toplam 9 temsil yapılacak.

1 Temmuz’da Aya İrini’de yapılacak “Viva Verdi Gala Konseri”nin şefliğini Roberto Albado üstlenecek ve bu konsere İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası da eşlik edecek.

Konserde bariton Marco Vratogna, tenor Stefano Secco, tenor Marco Berti ve soprano Aleksandra Kurzak sahne alacak.

Giuseppe Verdi’nin 200. doğum yıldönümüne ithaf edilen gecede, seyirciler, festival repertuvarında yer alan Rigoletto, Yıldırım Bayezid, Lale Çılgınlığı, Saraydan Kız Kaçırma ve IV. Murat operalarını orijinal tarihi dekorlarda izleyebilecek.

Bilet fiyatları ve program hakkında ayrıntılı bilgi için 

 

Yorum Yapmasam Olmaz :)