2023/09/19

İSTANBUL’DA SÜRPRİZLERLE DOLU MÜZİK VE SANAT ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR !

Ünlü klarnet virtüözü Serkan ÇAĞRI ‘nın fikir babası olduğu, sıra dışı sunumuyla dikkat çeken 3.Uluslararası Klarnet Festivali, 8 Ekim de Şehir Hatları Vapuru/ Beşiktaş- Kadıköy Hattında saat 10.00’dan itibaren karşılacağınız süprizlerle başlıyor. Tramvay Sahne’de devam eden etkinlikler 15 Ekim’e kadar müzik ve sanatseverlere vapurda, tramvayda, sokakta, meydanlarda alışkın olmadığımız bir biçimde farklı bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor.

klarnet-festivali

Ülkemizde de yaygın olarak kullanılan ve müzik kültürümüzde önemli bir yere sahip olan klarnet, halkımızca da çok sevilen bir enstrümandır. İnsan sesine benzeyen tınısı ile halk müziği kültürümüze de yerleşen ve farklı duyguları yansıtabilme özelliği ile her tür müziğin içinde var olan klarnet oldukça yaygın kullanıma sahip baş enstrümanlarımızdandır. Tarihi 19.yy a dayanan ve bazı yörelerimizde “gırnata” olarak bilinen enstrüman müzik kültürümüzün de bir parçasını oluşturmakta..

Resim Sergilerinin, Açıkhava Etkinliklerinin ( Ortaköy Meydanında, İstiklal Caddesi’ndeki ‘Tramvay Sahne’ ve vapurlarda ) ve genç müzisyenlerin katılımıyla gerçekleşecek yarışmalarla İstanbul’a renk katacak Festivalin konser programı da mevcut.

Detaylı Bilgi ve Festival Programı için bu adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yapmasam Olmaz :)