2023/12/06

49. Kütüphane Haftası kutlamaları kapsamında, 24 Mart Pazar günü, Taksim İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen Kütüphane Haftası Açılış yürüyüşünde İstanbul halkı kütüphanelere çağırıldı.

kutuphane-haftasi

“Kütüphanelerim, Kitaplarım ve Ben” teması ile gerçekleştirilen yürüyüşe İstanbul’daki kütüphanelerde görev yapan kütüphaneciler, öğrenciler, sivil toplum örgütleri, yazarlar, edebiyatçılar, çocuklar ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık beş yüz kişi katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Bandosu’nun eşliğinde, Tünel Meydanı’ndan başlayıp Taksim Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan yürüyüşe ilgi büyüktü. Yürüyüşte, kütüphanelerin yaşamdaki değerine, insanlar ve toplum üzerindeki değiştirici ve geliştirici gücüne dikkat çekildi. Yürüyüş sırasında, Nostaljik Tramvay’da gerçekleştirilen drama çalışmalarında ise kütüphaneci ve drama eğitmeni Çiğdem Odabaşı eşliğinde, Marmara ve İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü öğrencileri tarafından haftanın temasına uygun olarak hazırlanan canlandırmalar sunularak, verilen mesajlar pekiştirilmiş oldu.

Kütüphane Haftası etkinliklerine 25 Mart Pazartesi günü saat 10.30’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek Açılış Töreni ile devam edilecek.

Etkinlik Programı İçin>>>

Bilgi ve iletişim:

bilgi@istanbulkutuphaneci.org | 0530 640 47 71

Yorum Yapmasam Olmaz :)