2023/09/27

Dünyaca ünlü fantastik kitap serisi Harry Potter’ın yaratıcısı J.K Rowling, geçtiğimiz günlerde Hosuton’da ailesi gözleri önünde katledilen küçük okuyucusuna, kitapta yer alan karakter Dumbledore’nin ağzından bir mektup yazdı.

Harry-potter-ve-Dumbledore-j.k-rowling-mektup-yazdi

15 yaşındaki küçük kız, ailesinin cenazesinde, Dumbledor’un kitapta yer alan bir sözünü tekrarlamış ve “Eğer ışığı yakmayı hatırlayabilirseniz mutluluk en karanlık anlarda biel bulunabilir” demişti. Rowling de, yaşı küçük ama yaşadığı üzüntü bir o kadar büyük olan hayranına kayıtsız kalmayarak kendi el yazısıyla yazdığı bir mektup kaleme aldı.

Çok zeki, araştırmacı, sakin ve Harry Potter‘ın sorunlarını anlayışla karşılamasıyla ona diğer öğretmenlerden daha ‘iyi’ davranan çok güçlü bir büyücü olan kurgusal karakter Dumbledor tarafından yazılan mektupta Rowling, Cassidy’nin Hogwarts Büyücülük Okulu’na kabul edildiğini bildiriyor. Kitaplarda olduğu gibi mor mürekkeple yazılmış olan ve beraberinde Harry Potter ‘ın asası ve imzalı bir kitabın da yollandığı mektup, Cassidy’nin büyücülük okulunda kullanacağı eşyaların listesini de açıklıyor.

Yorum Yapmasam Olmaz :)