2023/09/30

Tüm dünyada yakaladığı başarı ile edebiyat tarihine adını yazdıran Harry Potter’ın 15’inci yılında ABC News televizyonuna röportaj veren J.K rowling, seride en çok özlediği karakterin hangisi olduğunu açıkladı. Rowling, ‘kendisini  Dumbledore’a çok yakın hissettiğini, onun akıl hocasını olduğunu’ söyledi.

Harry Potter serisinin ilk kitabı olan ‘Harry Potter ve Felsefe Taşı’, ilk olarak 26 Haziran 1997’de Londra’da kitapseverler ile buluşmuştu.

Harry Potter serisinin tüm kitapları “Dünyanın En Hızlı Satan Kitabı” ve “Dünyanın En Çok Satılan Çocuk Romanı” unvanları ele geçirirken J.k Rowling’de yarattığı Harry Potter karakteriyle dünyaca bir üne sahip oldu.

J.K Rowling, röporajda serideki favori karakterinin Dumbledore olduğunu söyleyerek hayranlarını şaşırttı.

Harry-potter-ve- Dumbledore

İngiliz yazar  J.K Rowling, “Harry Potter ‘daki diğer tüm karakterlerin arasında en çok onu özlüyorum” diyerek Dumbledore’a olan özlemini dile getirdi.

Dünya çapında 67 dile çevirilen kitabın yazarı “Benim için ayrılması en zor olan karakterdi. O bir insandı, karşıma oturur  ve benimle konuşurdu. Bu Dumbledore’du” ifadesini kullandı.

Rowling, 2005 yılında ‘Harry Potter ve Melez Prens’ adlı kitapta öldürdüğü Dumbledore’a olan sevgisini ve özlemini yıllar sonra dile getirmiş oldu.

Yorum Yapmasam Olmaz :)