2023/12/06

william-boydWilliam Boyd’un kaleme aldığı ve James Bond serisinin devamı niteliğinde olacak olan  kitap “Solo” da Bond kendi misyonunu belirleyecek.

Yazar William Boyd, Londra Kitap Fuarı’nda yaptığı açıklamasında merakla beklenen kitabı “Solo” da 45 yaşındaki Bond’un yetkilendirilmemiş bir görevin peşine düşüleceğinin sinyalini verdi. Boyd, sözlerine şöyle devam etti: “Romanımda Bond, piste kendisi çıkacak ve kendi misyonunu belirleyecek. Bu cüretin bedelini ödemeye de tamamen hazır” dedi.

carte-blanche-jeffery-deaver

Resmi Bond romanı yazarlarından üçüncüsü ve aynı zamanda ‘Restless’ın yazarı da olan Boyd’un romanı “Solo” Jeffrey Deaver’ın 2011’de yayımlanan “Carte Blanche” ını takip ediyor.

Boyd ayrıca açıklamasının devamında  ünlü ajan Bond serisinin devamı niteliğinde olacak kitabı yazma teklifini anında kabul ettiğini belirtti. Ian Fleming’in serisini devam ettiren yazar William Boyd, kitabın sade ismiyle ilgili, “Bazen daha az olan daha çoktur. Romanin temasına tamamen uyuyor ve aynı zamanda çok etkili bir kelime” diye konuştu. “Solo” adlı kitap 26 Eylül’de İngiltere’de Fleming’in orijinal yayımcısı Jonathan Cape tarafından basılacak.

Yorum Yapmasam Olmaz :)