2023/11/30
İlk olarak 1977 yılında okurların karşısına çıkan çizgi roman kahramanı Judge Dredd, son sayıda bir erkekle öpüştü. Yeni sayıda yeralan bu öpüşmeye tepki gösteren serinin bazı hayranları ise yayıncıyı dergiyi yakmakla tehdit etti.
 
2000 AD tarafından yayınlanan İngiliz çizgi roman Judge Dredd’in son sayısı henüz satışa çıkmadı. Ancak çizgi romanın internette yayınlanan küçük bir bölümünde başkarakter Judge Dredd genç bir polisle öpüşüyor. ‘Closet’ adıyla çıkacak son sayı, bir gencin sakladığı sırları paylaşmasıyla ilgili. İnternette yayınlanan bu görüntüler üzerine tepkiler büyüyor.
 
2000 AD’nin sözcüsü gelen yoğun tepkiler üzerine “Aşırı bir tepki aldık. Dredd’in ciddi olaylarla uğraşırken her zaman alaycı bir yönü vardır” diyerek açıklamada bulundu. Serinin yazarı Rob Williams ise “Dredd’in cinsel tercihi her ne ise bu her zaman hukuka olan aşkının altında kalmıştır. Dredd duygularını çok derinlerde saklıyor. Onları dışarıya vurması çok sıradışı bir durum. Çizgi romanlar homofobiyle savaşmak için iyi bir mecra” dedi.
 
 
Ancak  yeni sayıdaki hikaye göründüğü gibi değil ve sonunda okuyanları farklı bir son bekliyor. 
 
Daha önce de ünlü çizgi roman karakterlerinden X-Men karakterlerinden Northstar, erkek arkadaşına evlenme teklif etmiş, Batman’in de gay olduğu açıklanmıştı.

 

Yorum Yapmasam Olmaz :)