2023/03/29

Bu yıl yedincisi düzenlenen Kadıköy Kitap Günleri 100 e  yakın yayınevi ve birçok yazarın katılımı ile başladı.

Kitapseverlerin ilgisinin bir hayli fazla olduğu Kadıköy Kitap Günleri’nde yayıevlerinin bağışladığı kitaplar Anadolu’da ihtiyacı olan okullara gönderilecek. Kadıköy Belediyesi tarafınan düzenlenen Kadıköy Kitap Günleri’nin bu seneki onur konuğu ise  Gazeteci- Yazar Hıfzı Topuz .

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk Caddebostan Kültür Merkezi’ndeki Kitap Günleri’nin açılışında şunları kaydetti: ”Her geçen yıl daha fazla katılım oluyor. Çünkü Kadıköy yazarın, çizerin, sanatçının çok yoğun olduğu bir bölge. Burada düzenlenen kitap günlerinde yazarlar, çizerler, sanatçılar okuyucularıyla, hayranlarıyla bir araya geliyor, mutlu oluyor. Gelen okuyucular okudukları kitapların yazarlarıyla birebir buluşma imkanı sağlanıyor.” Selami Öztürk konuşmasının ardından  Kitap Günleri’nin onur konuğu Hıfzı Topuz’a da plaket verdi.

kadikoy-kitap-gunleri-7-2

15 Aralık’a kadar devam edecek olan Kitap günleri İlber Ortaylı,  Fügeh Ünal Şen, Buket Uzuner, Ümit Zileli, karikatürist Selçuk Erdem, Ahmet Ümit, Eren Erdem, Üstün Dökmen, Barış Terkoğlu, Mustafa Mutlu, Sunay Akın, Barış Pehlivan, Nazlıcan Özkan, Hande Kazanova, Yasemin Soysal, Can Bonomo, Yalçın Çakır, Arife Kalander, Mine Kırıkkanat, Erdal Sarızeybek, Doğan Cüceloğlu, Prof.Dr.Mehmet Bora Perinçek, Arda Odabaşı, Hakan Bıçakçı, Miyase İlknur, Mine Söğüt, Nur İçözü, Orhan Bursalı, Hakan Bayrakçı ve Timur Soykan gibi isimleri ağırlamaya devam edecek.

Yorum Yapmasam Olmaz :)