KADIN GÖZÜYLE HAYATTAN KARELER

Kadin-gozuyle-hayattan-karelerKadınlara özel fotoğraf yarışması olan  ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ 13 Sergisi İstanbul Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde fotoğrafseverlerle buluştu.

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen  ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren 44 eserin yer aldığı sergi 2 Haziran tarihine kadar Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçileri konuk edecek. Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’na bu sene 1.134 yarışmacı 5.143 fotoğrafla katıldı.

İlk kez düzenlendiği 2007 yılından bu yana 7 bini aşkın kadının, 25 bini aşkın fotoğrafla katıldığı ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’ kısa zamanda Türkiye’nin en çok ilgi gören fotoğrafyarışmalarından biri haline geldi.

18 yaş üzeri amatör ve profesyonel kadın fotoğrafçıların katılımına açık olan yarışmada Nurten Öztürk, Modern Yalnızlıklar adlı fotoğrafıyla birinciliğe layık görülürken, Seyhan Babal, Sınırsız adlı fotoğrafıyla ikinci, Tuğba Yüksel İsimsiz fotoğrafıyla üçüncü oldu. Dereceye giren fotoğraflarla birlikte, yarışmaya katılan 41 eser de sergilenmeye değer bulundu.

Anadolu Hayat Emeklilik’in Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında yürüttüğü yarışmanın bu yılki jüri üyeleri arasında; Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Güler Ertan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı, fotoğraf sanatçısı Cengiz Karlıova, fotoğraf sanatçısı Mehmet Kısmet ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı.

Yorum Yapmasam Olmaz :)